Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wolne kopiowanie między laptopem a kieszenią USB


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 garymg18

garymg18

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 06 2008 - 00:07

Witam.
Mam problem z moją Toshibą A210-128
Chodzi mi o kopiowanie plików między dyskami, a właściwie między laptopem a dyskiem podłączonym pod usb przez kieszeń.
Strasznie wolno się kopiuje, ok. 500 kB/s (sprawdzone w TC), a u kolegi normalnie się kopiuje, ok 12 MB/s. Chodzi o kopiowanie na dysk podłączonony pod usb. Jak kopiuję na pendrive'a to leci ok 7 MB/s. Ma ktoś może jakiś pomysł co to może być? Czy to mogą być sterowniki? Może ktoś ma tego laptopa bo nie wiem, czy mam zainstalowane sterowniki USB2.0,wiec może ktoś by mi podrzucił zrzut ekranu z menadżera urządzeń? Kieszeń ma złącze USB2.0, to na pewno. Działam na Windowsie XP, ale próbowałem też na Linuxie odpalić, wynik był podobny. Na początku, przez jakieś 2 sek kopiuje się ok 14 MB/s, potem na jakąś minutę się zatrzymuje i spada transfer do tych 0,5 MB/s. Czy to mogą być sterowniki np. do kieszeni? Istenieje takie coś?
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam.

  • 0

#2 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 11 06 2008 - 14:25

Wyglada tak jakby kieszeń działała w trybie usb 1. Sterowniki usb 2.0 raczej masz skoro z pena idzie ok 7 mb/s.
Co to za kieszęń? Ma własne zasilanie?

  • 0

#3 garymg18

garymg18

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 11 06 2008 - 18:36

Taka normalna czarna kieszeń USB z napisem "usb2.0" na górnej ściance. Kieszeń ma własne zasilanie. Ale ona raczej ma usb2.0 skoro u kolegi tak szybko się kopiowało.
Zacząłem teraz kopiować pliki programem "copy handler" i wygląda to tak, że kopiuje się przez 2 sek ok 12 - 14 MB/s i potem spada na chwilkę do 4 - 6 MB/s i potem na chwilkę 0. I potem cykl się powtarza. Nie mam pojęcia o co chodzi.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 06 2008 - 10:11

Może wyłącz oszczędzanie energii w Menedżerze Urządzeń jest to najczęstsza przyczyna błędów w działaniu urządzeń, które korzystają "ciągle" z portu USB jak np. Neostrada, dyski USB.

koncentrator_usb.png

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych