Skocz do zawartości


Zdjęcie

Woda czy powietrze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 frusty333

frusty333

    Początkujący

  • 142 postów

Napisano 02 05 2008 - 11:03

Mój komputer chodzi bardzo głośno, i już nie chce się podkręcać. Czy lepszym wyborem będzie zainstalowanie wentylatora PENTAGRAM HP-120 KARAKORUM, na procka, i ACCELERO X1 na grafikę, czy kupić zestaw chłodzenia wodnego? np. taki : http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=355318219.

I czy znacie jakieś inne dobre zestawy chłodzenia wodnego? (niedrogie i wydajne)
na wszystko mam 200zł, z tym że jeden bloczek miedziany na grafe wymontowałem ze starego kompa.

Jeśli chodzi o podkręcanie, to narazie mam E2140 @ 3,2 na BOXie, i chcę mieć 4GHz.... (wiem, że jest to możliwe bo już 2 minuty na takich taktach chodził)

Natomiast jeśli chodzi o grafe, to narazie mam 8800GT 660/1900 i po Vmodzie chcę osiagnąć 800/2200 (czytałem, że się da)

  • 0

#2 pash

pash

    Zaawansowany użytkownik

  • 665 postów

Napisano 02 05 2008 - 11:31

Na tym pentiumie nie wyciagniesz 4.0ghz! Jakie mu dałeś napięcie? Spalisz go ;)

Ten rdzen to nie e8200...

  • 0

#3 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 07 07 2008 - 20:48

Nie wykręcisz tyle. Co do tego chłodzenia to jest do kitu. Nie kupisz DOBREGO chłodzenia wodnego za tyle pieniędzy. Dobre efekty będą jeśli kupisz za ~1000zł. Za tyle nie opłaca się kupować.
  • 0

#4 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 08 07 2008 - 09:01

Nie wykręcisz tyle. Co do tego chłodzenia to jest do kitu. Nie kupisz DOBREGO chłodzenia wodnego za tyle pieniędzy. Dobre efekty będą jeśli kupisz za ~1000zł. Za tyle nie opłaca się kupować.

Nie do końca jest tak że żeby miec dobre chłodzenie wodne to trzeba wydac niewiadomo ile kasy. Jak ktoś ma zdolności do majsterkowania, czas, ochotę i wiedzę to za 200-300 zł zrobi wypasione chłodzenie.
Natomiast zgodze się że za tyle nie kupi się dobrego gotowego chłodzenia. Nie będzie to ani wydajne, ani ciche. Lepiej w takim wypadku zainwestowac w dobry cooler powietrzny i jakieś wentylatory do przewiewu w obudowie.
  • 0

#5 db45

db45

    Emerytura

  • 945 postów

Napisano 08 07 2008 - 12:56

Nie do końca jest tak że żeby miec dobre chłodzenie wodne to trzeba wydac niewiadomo ile kasy. Jak ktoś ma zdolności do majsterkowania, czas, ochotę i wiedzę to za 200-300 zł zrobi wypasione chłodzenie.
Natomiast zgodze się że za tyle nie kupi się dobrego gotowego chłodzenia. Nie będzie to ani wydajne, ani ciche. Lepiej w takim wypadku zainwestowac w dobry cooler powietrzny i jakieś wentylatory do przewiewu w obudowie.

Jeśli jest majsterkowiczem i będzie przerabiał. Jeśli nie to za tyle nie kupi. Jeśli dobre bez przerabiania, to trzeba wydać trochę kasy...
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 08 07 2008 - 21:54

na WC potrzeba min 500zł .
  • 0

#7 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 10 07 2008 - 09:38

na WC potrzeba min 500zł .

Z WC jest rochę jak z moddingiem - mozna wydac kupę kasy na bajery, wentyle, katody itp i miec średni efekt. Można też przy pomocy rzeczy które każdy ma w domu wykombinować super obudowę, wystarczy pomysł i dobre chęci. Jesli chodzi o WC to mozna wyciągnąc nagrzewnicę ze starego auta, gdzieś tanio skombinowac bloczki, pompkę i za parę groszy mieć dobre chłodzenie. Tylko że do tego trzeba mieć trochę wiedzy i na pewno takie coś nie jest rozwiązaniem na pierwszy raz. Jak się pochodzi po forach odnośnie WC, to ludzie prezentujący swoje chłodzenia często podają ile na nie wydali. I czasem są to rzeczywiście spore sumy, a czasem dosłownie groszowe sprawy - wszystko zależy od włożonej pracy własnej. Więc pisanie że 500 zł trzba wydać jest trochę bez sensu.
  • 0

#8 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 14 07 2008 - 14:05

zaczynający z WC raczej nie będzie samemu składał WC z częsci od samochodu itp. Takie rzeczy stosują tylko znawcy tematu siedzący w tym od lat.
  • 0

#9 Hubiś

Hubiś

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 21 10 2008 - 19:30

Ja mam wodne chłodzenie za 40 zł z allegro, używane CPC(dzisiaj firma pod nazwa WaterCool). Do majstrowałem do tego chłodnice ze złomu, chłodziwo fordowskie od taty i drugą pompkę z akwarium. Udało mi się wreszcie Celerona tualatin 1.2 podkręcić na 1.6 czyli z szyna 133. Gdzie z wentylatorem boxowym w 1 sec. osiągał 70*C. Wszystko brzmi ładnie i pięknie. Okazuje się, że można złożyć WC tanio, ale...

Takie chłodzenie wygląda beznadziejnie, jego wydajność jest gorsza od wentylatorów za 50 zł i prędzej dałbym sobie rękę uciąć niż zamontował tego typu wynalazek na core2duo lub innym mającym jakąś wartość sprzęcie. Jackass ma racje, od 500 zł można zaczynać, i to kiedy twój komputer jest wart minimum 3000 zł. Wtedy mamy co chłodzić.
  • 0

#10 Konioklonio

Konioklonio

    Stały użytkownik

  • 245 postów

Napisano 21 10 2008 - 21:13

A ja mam qumpla w klasie w Technikum elektronicznym sam robi WC. Bloczki , pompki wszystko home made.
Zgadzam się z Hubisiem.
  • 0

#11 chartkor

chartkor

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 22 10 2008 - 04:20

Ale to nie znaczy że nie da się tego proca jeszcze podkręcić, jak ma farta to nie będzie miał bardzo nisko ustawionej ściany FSB. Wtedy może uda się go jeszcze o jakieś 200MHz. Zdarzają się przypadki że rzeczywiście idzie wycisnąć koło 4GHz, ale naprawdę niewiele egzemplarzy to potrafi.

  • 0

#12 sw29l

sw29l

    Charlie Don't Surf !

  • 1 958 postów

Napisano 22 10 2008 - 07:59

Do ektremalnego oc powinienes nawet nie myslec o zestawach typu CPC lub WaterCooling- niemilo sie rozczarujesz.Po pierwsze blok wodny na CPU musi byc wydajny tzn, musi byc przeznaczony do C2D/Q oraz miec duzy "przeplyw" najlepiej na wezu 3.8" (9,7mm), po drugie pompa o wydajnosci min 500 l/h - najlepiej 750 l/h, po trzecie chlodnica+120mm wydajny radiator (najlepiej podwojna + 2x120mm),po czwarte "full cover" blok wodny na VGA (nie tylko na chipset).700-800zl jest realne do kupienia dobrego, nowego zestawu do WC. najrozsadniejszym wyjsciem w twoim przypadku bedzie szukanie czegos na procesor z drugiej reki np. http://www.allegro.pl/item461647061_zestaw...igwater_se.html
http://www.allegro.pl/item456363034_therma...bcm_okazja.html

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych