Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wirus win32 Virtob


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Majkelol

Majkelol

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 12 2008 - 22:08

Witam. Mam spory problem z którego po części sam wybrnąłem, ale jednak istnieje dalej. Otóż w poniedziałek rano włączam komputer i wyświetla mi się inny ekran logowania (samo okno logowania na czarnym tle niż tradycyjny na niebieskim z avatarami użytkowników). Pare godzin pracy później na komputerze podczas zapisywania pliku w photoshopie komputer nagle sam się wyłącza wyświetlając błąd STOP (nie pamiętam już jaki). Włączam komputer ponownie, loguje się i nie widzę nic na pulpicie (brak explorera w procesach, a jego ręczne uruchomienie nic nie daje) Ostatecznie uruchomiłem komputer w systemie awaryjnym i zainstalowałem antywirusa avast. Znalazł wirusa w pliku userinit.exe który, aby usunąć wymagał restartu. Próbuje się zalogować normalnie i nowość. Loguje się i po sekundzie komputer sam mnie wylogowuje. Szukałem sporo na ten temat, aż w końcu znalazłem sposób na podmiane plików z konsoli odzyskiwania.. lecz nic to nie dało. Podmieniałem explorer.exe, userinit.exe, winlogon.exe i svchost.exe (te pliki także avast mi wyświetlił jako zainfekowane). Aż spróbowałem swojej własnej prymitywnej metody.. za pomocą konsoli usunąłem je na dobre, a z komputera innego nagrałem na płytke te 4 pliki, następnie wgrałem je w konsoli z odzyskiwania (funkcja copy) i komputer w końcu mi odpalił normalnie. Po tym od razu uruchomiłem avasta i dałem pełne skanowanie. Jednak wcześniej wyświetlił mi, że taskmngr, gra kierki, gra pasjans pająk (i wiele innych) są zainfekowane. Ponadto windows nie odnajduje pliku rundll32.exe, a teraz już taskmngr.exe mimo że był wcześniej. A skanowanie avastem zakończyło się 5211 zainfekowanymi plikami głównie przez Win32 Virtob (Win64 Virtob). Proszę zatem o pomoc, co mam robić. Czy dać jakieś logi czy co tam trzeba. Dla mnie cudem było, że w ogole odpaliłem kompa.. bo mam na nich spooro ważnych rzeczy, dlatego zgłaszam się o pomoc w walce z tym wirusem.

Pozdrawiam

  • 0

#2 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 12 2008 - 22:16

UUuu grubsza sprawa ,5211 zainfekowane pliki :) :) :) szczerze to jestem zaskoczony że w ogóle Win ci wstał po czymś takim :)
Win32 Virtob (Win64 Virtob) :) - ciężki wirus infekuje wszystkie pliki *.exe , bardzo trudno go usunąć
nie wygląda to dobrze :)
ale wracając do tematu daj loga z hijacthis'a Cobofixa
http://forum.idg.pl/bezpieczenstwo_kompute...ia-t118804.html
potem pobierz i uruchom po kolei
ftp://guest:guest@ftp01.akk.net.pl/pliki/...amwin-setup.exe
ftp://guest:guest@ftp01.akk.net.pl/pliki/removal/mcafee.exe

uruchom też SDFix (jest w Tym Linku , trochę niżej)

Przeskanuj cały system tym scanerem
http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html


PS: Zły dział :)

  • 0

#3 Majkelol

Majkelol

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 12 2008 - 22:36

Narazie aktualizuje mi się baza danych na kasperskym, ale co do HijackThis i Combofix.. Nie mogę tego zainstalować... Instalka w obu się ładuje, a potem wywala mi komunikat: "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu."
  • 0

#4 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 12 2008 - 22:40

Narazie aktualizuje mi się baza danych na kasperskym, ale co do HijackThis i Combofix.. Nie mogę tego zainstalować... Instalka w obu się ładuje, a potem wywala mi komunikat: "System Windows nie może uzyskać dostępu do określonego urządzenia, ścieżki lub pliku. Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu."

uruchom je w trybie awaryjnym i zmień ich nazwę (combofixa na np . Caa.exe)
  • 0

#5 Majkelol

Majkelol

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 17 12 2008 - 23:08

Log z HijackThis

http://www.wklejto.pl/18973

ComboFix'a nie mogę odpalić na awaryjnym.. zamieniałem nazwę ale instalka nie odpala
  • 0

#6 Macsch15

Macsch15

    Profesjonalista

  • 3 705 postów

Napisano 17 12 2008 - 23:14

O4 - HKLM\..\Run: [services] C:\WINDOWS\services.exe
O20 - Winlogon Notify: dopusopa - dopusopa.dll (file missing)
O20 - Winlogon Notify: ssqpnnl - ssqpnnl.dll (file missing)
O3 - Toolbar: Security Toolbar - {11A69AE4-FBED-4832-A2BF-45AF82825583} - (no file)
F2 - REG:system.ini: UserInit=C:\WINDOWS\TEMP\init.exe,userinit.exe
O4 - HKLM\..\Run: [advap32] .\35.tmp/r


te powyższe wpisy "sfiksuj"
>>Hijack>>scan(Do a system scan only)>>zaznacz je >>Fix checked.


Przeskanowałeś już stystem tym co ci podałem ??
uruchom SDfixa

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych