Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows7 zacina się podczas normalnej pracy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 modessef1

modessef1

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 16 06 2011 - 23:30

W sobotę będę miał możliwość podłączenia dysku pod innego lapa na cały dzień. Dam znać jak poszło

  • 0

#22 modessef1

modessef1

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 17 06 2011 - 13:27

Właśnie znów mi wywaliło internet więc wstawiam filmik obrazujący jakie są potem objawy:


  • 0

#23 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 17 06 2011 - 21:36

Z filmiku widać że nie tyle chodzi o internet ale o połączenie sieciowe a to jest różnica. Po drugie masz objaw zawieszania się pracy komputera tak jak byś miał albo zbyt dużo uruchomionych procesów, programów i za mało pamięci RAM. Ta sprawa to albo CPU lub pamięci jedno z dwóch, to nie jest wina dysku twardego, ogólnie podejrzewał bym system ale jak piszesz że masz oryginała to nie powinien tak pracować.
Na każdej stronie forum komputerowego jest Download/programy tam w Narzędziach systemowych masz temat Narzędzia diagnostyczne. Poszukaj programu do kompleksowej diagnostyki komputera a więc nie tylko dysku twardego ale zajętości CPU, pamięci RAM itp. Nie podaję ci konkretu co nawaliło bo musiał bym mieć komputer pod ręką. To może mieć coś wspólnego z nie kompabilnością użytych podzespołów chodzi tu o pamięci RAM. Wysika temperatura CPU w czasie tag zwanym spoczynku może świadczyć że wcale on tak w spoczynku nie jest i pracuje w 30% do 40% co podnosi temperaturę CPU. TO samo może dotyczyć się pamięci.
Po drugie nigdy wie wierz jednemu programowi antywirusowemu bez względu jak by go nie chwalono, czy to był by płatny czy free. Dobrze jest sprawdzać komputer dwoma czy trzema różnymi programami antywirusowymi lub anty-spyware.
  • 0

#24 modessef1

modessef1

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 18 06 2011 - 17:28

dziś od 3 w nocy do 16 popołudniu mój dysk znajdował się w innym kompie. Gdy wróciłem z pracy komp nadal pracował. Po chwili przełożyłem dysk do swojego kompa i po 20 minutach... zaciął się:)

Owszem i na moim kompie potrafi pracować bez zacięcia się czasami 1, 1.5 dnia. Także jak będę znów miał możliwość podpięcia go pod inny laptop to ponowię test. Ale wydaje mi się, że można twierdzić czy dysk i system są nie winne po tym teście
  • 0

#25 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 18 06 2011 - 17:58

Witać że ze sprzętem się gryzie, jak możesz zaktualizuj wszystkie sterowniki. Przełóż też kości ram tzn zamień je slotami :)
  • 0

#26 modessef1

modessef1

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 21 06 2011 - 17:25

sterowniki zaktualizowane, kości ram zamienione miejscami. Nie pomogło

Próbowałem rozebrać laptopa by obejrzeć płytę główną czy nie mam na niej jakiś widocznych oznak nieprawidłowości. Próbowałem zdjąć tył obudowy, ale jak się potem okazało żeby go "odczepić" muszę też zdjąć klawiaturę i pod nią coś odkręcić;/
Żeby było śmieszniej w tym laptopie, aby wymienić pastę pod chipsetem i grafiką należy właśnie zdjąć tył obudowy co wiążę się z rozbiórką całego laptopa;/ Samo odkręcenie klapki z tyłu umożliwia tylko wymianę pasty pod procem co dziś zrobiłem.

Udało mi się też znaleźć 2 luźne kabelki, ale one chyba są od bluetootha, którego nie mam

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych