Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows co chwile zamraża się i burczy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafarian

rafarian

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 02 2008 - 11:40

Dzieje się tak od kiedy go mam, tj. od niedawna. Dokładne efekty to dosłowne zamrożenie obrazu, myszki, dźwięku na ułamek sekundy i w tym czasie slychac burczenie (ale tylko wtedy jak komputer wydaje dzwieki, tj. winamp, film). Jesli komputer nie "gra", to jest po prostu zamrozenie obrazu i myszki/klawiatury.

Testowałem ustawienia biosu, ustawienia optymalne, standardowe, wszystko niemal.

Czy jest jakikolwiek sposób aby chociaż zdiagnozować CO w moim komputerze nawala?

Mój sprzęt to:
płyta WinFast 6150k8md
grafika, dzwiek, sieciowka zintegrowana
ram: 1gb ddr
zasilacz firmowy 400w

PS. Aby zobrazować mój problem, poniżej zamieszczam link do youtube, gdzie aparatem cyfrowym nagrałem efekt: widać jak podczas kręcenia na ekranie kółek myszką ekran się zamraża. Dodatkowo gra winamp i regularnie przerywa granie wlaczajac burczenie.


  • 0

#2 Nadril

Nadril

    Początkujący

  • 36 postów

Napisano 27 02 2008 - 13:38

Wpierw sprawdzilbym uzycie procka w menadzerze zadan, moze cos Ci blokuje calego procka na chwile? Jesli nic nie znajdzisz, to sprawdz czy to jest cos ze sprzetem czy z systemem. Najlatwiej odpal jakis system w wersji live cd i zobacz czy wciaz beda te efekty. Potem decyduj dalej. :)

  • 0

#3 rafarian

rafarian

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 27 02 2008 - 13:43

nic procka nie zjada
na lice windows jest to samo, ba nawet w biosie (jak przytrzymam page up aby zmienial np. date, to tez przerywa)

ewidentnie jest cos z biosem/sprzetem. pytanie tylko brzmi z czym to moze byc problem. plyta? ram? dysk? napiecie? nie mam pojecia ;/
  • 0

#4 yahoo69

yahoo69

    Nałogowy palacz, uzależniony od adrenaliny

  • 763 postów

Napisano 27 02 2008 - 13:54

ja miałem tak gdy mi nagrywarka odmówiła posłyszeństwa :) odłącz wszystkie napędy z taśm i zasilania i zobacz :) oczywiscie wyłącz kompa odłącz i włacz na nowo :)
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 02 2008 - 16:27

Witam; tak sie dzieje jak masz za dużo włączonych programów działających w tle. zamiast winapa zainstaluj sobie screamer radio chyba że słuchasz muzyki z płyty. Wtedy masz problem bo tu nie tylko chodzi o CPU ale o pamięć RAM-u, czyli ogólnie o szybkość przetwarzania danych przez komputer. Musisz z czegoś zrezygnować jakiegoś programu wtedy komputer nie będzie się ci zacinał.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych