Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows XP Pro SP3 - BSoD po formatowaniu partycji.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 skalarado

skalarado

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 29 04 2011 - 19:55

Witam!

Szukałem wszędzie, lecz nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem. Więc nie odsyłajcie do Google.

A więc sprawa wygląda następująco:

Przy instalacji systemu Windows XP Professional SP3 (+ sterowniki SATA), zaraz po formatowaniu partycji wyskakuje "Niebieski ekran śmierci" z komunikatem:
Instalator nie mógł sformatować partycji dysk może być uszkodzony itd.
Dysk jaki posiadam to Western Digital WD800 80GB.
Próbowałem już wielu sposobów, skanowałem dysk różnymi programami zawartymi w Hiren's Boot CD, żaden z nich nie wykazał bad sector'ów,
przemieniałem zworki na różne sposoby, dysk jest podpięty pod osobną taśmę ATA, BIOS jak i instalator wykrywa dysk oraz pozwala na podzielenie go na partycję.
Zworka na dysku ustawiona na MASTER, stacja DVD jako SLAVE.

W biosie wygląda to tak:

Primary master: DYSK
Primary slave:
Secondary: master: Stacja DVD
Secondary slave:

Próbowałem formatować partycję osobno (przez program GParted dołączony do hirena) i instalować na nim Windowsa, wszystko poszło do momentu restartu pc'ta, potem to już wogóle nie potrafił się załadować.
Ciekawostką jest fakt że udało mi się zainstalować Windows 7 Ultimate, i to bez jakiegokolwiek błędu, z uwagi na to że mój PC jest na niego za słaby, muszę zmienić go na XP'ka.
Płyta z XP'kiem w 100% dobra wszystko ok i działa instalacja na innym kompie.

A więc, pomóżcie ;)
Dzięki i pozdro.

  • 0

#2 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 30 04 2011 - 11:45

Bo należało wpierw sformatować GPartedem dysk w Linux-ie a potem w systemie Windowsa.

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: BSOD blue screen niebieski ekran formatowanie komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych