Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows Server 2008


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 sco#

sco#

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 29 08 2008 - 15:45

Od kilku dni namiętnie poszukuje dystrybucji (można to tak nazwać?) Windowsa który najlepiej sprawdziłby się jako system do gier. Jako że chce wykorzystywać w pełni możliwości mojego 64ero bitowego procesora interesują mnie tylko systemy skompilowane specjalnie pod tą architekturę. Mam do wyboru trzy opcję:

  • Windows XP x64 (skreślony ze względu na brak oficjalnej obsługi directx10)
  • Windows Vista x64
  • Windows Server 2008 x64

Mój wybór padł na Windows Server 2008 x64, powodem jest obsługa directx10, wykorzystywanie w pełni mojego sprzętu, udane rozwiązania z Visty oraz fakt że SP1 z Visty był już aplikowany w tym systemie od fazy beta. Z opini innych użytkowników dowiedziałem się również że jest znacznie szybszy niż Vista (choć trudno się dziwić). Podobno niektórzy uzyskują nawet więcej fpsów w grach (Crysis) niż na viście. Odkryłem również stronę http://www.win2008workstation.com/ z którą polecam się zapoznać. :D

Ktoś z Was spotkał się już z tym systemem? Jakie są Wasze opinie i doświadczenia?

  • 0

#2 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 29 08 2008 - 16:00

Windows Serwer nie służy do gier, tylko jak sama nazwa wskazuje do obsługi serwerów firm.
Poza tym kosztuje on 5k zł, więc jak sądzę chcesz go po prostu ściągnąć. "Piratom" na tym forum niestety się nie pomaga.
Chyba, że masz oryginał..Tak czy siak nie jest to typowy system do gierek.

  • 0

#3 sco#

sco#

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 29 08 2008 - 16:07

... :D

Dobra, teraz z nadzieją poczekam na odpowiedź kogoś obeznanego w temacie oraz przede wszystkim dojrzałego.
  • 0

#4 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 29 08 2008 - 16:31

Odezwał się dojrzały do dojrzałego.. Z tego co zdążyłeś już pewnie wyczytać wynika, że Server 2008 jest lepszy od Visty (szybszy), ale i o 20x droższy. Wątpię też, że ktokolwiek na tym forum używa takiego systemu do grania.. Możesz ściągnąć wersję Trial bodajże od MS, i samemu się przekonać czy faktycznie w grach jest wydajniejszy. *winkle*
  • 0

#5 sco#

sco#

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 29 08 2008 - 16:44

"*Professional User*"? Ok... :D

click - Więc nie jest tak źle. :D

Celdur, uprzejmie proszę o nie wypowiadanie się w tym temacie.
  • 0

#6 Celdur

Celdur

    Republic of Gamers

  • 6 100 postów

Napisano 29 08 2008 - 16:50

Fakt..Nie zwróciłem uwagi na ile stanowisk był ten za 5k. Mój błąd.
Żeby zrobić z Server 2008 zwykły desktopowy system, trzeba się jednak bardzo natrudzić. Jednakże są w internecie strony z opisami [HowTo..]
  • 0

#7 sco#

sco#

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 29 08 2008 - 17:08

I znowu to samo...

Celdur czy ty w ogóle czytasz posty?

http://www.win2008workstation.com/wordpres...tion-converter/
  • 0

#8 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 29 08 2008 - 17:30

Nie obrażaj innych użytkowników, Celdur ma rację. Win 2008 służy głównie do zastosowań serwerowych i biznesowych, więc nie spodziewaj się że producenci sprzętu będą namiętnie szlifować kolejne wersje sterowników pod ten system.
  • 0

#9 grejpfrut

grejpfrut

    Początkujący

  • 112 postów

Napisano 29 08 2008 - 18:02

Wątpię też, że ktokolwiek na tym forum używa takiego systemu do grania..

ja uzywam, moze nie do grania (bo gram stosunkowo malo), ale glownie do codziennej pracy, filmow, gg, grafiki itp =]
no i mam wersje 32bitowa. uzywam, nie mam problemow, polecam.

Żeby zrobić z Server 2008 zwykły desktopowy system, trzeba się jednak bardzo natrudzić.

zajelo mi to godzine niecala. nie mialem wczesniej stycznosci z vista, dlatego tak dlugo.


http://www.win2008workstation.com/wordpres...tion-converter/

bardzo fajny programik - praktycznie wszystko co potrzeba nim zrobilem =]

więc nie spodziewaj się że producenci sprzętu będą namiętnie szlifować kolejne wersje sterowników pod ten system.

dzialaja mi wszystkie sterowniki pisane pod viste - nawet przy automatycznym wykrywaniu systemu wykrywa mi system jako vista x86. jedyny problem byl z najnowszym setpointem od logitecha, tu trzeba bylo zastosowac pewna sztuczke (opisy sa w necie) - dodatkowe 5 minut roboty.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych