Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows Logon Process 0xc0000034


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 smokebfpl

smokebfpl

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 31 01 2011 - 23:03

Witam. Mam duży problem i bez Waszej pomocy, ciężko będzie mi to ogarnąć.

Podczas skanowania systemu w poszukiwaniu wirusów, program antywirusowy znalazł dwa zagrożenia. Z tego co pamiętam była w nich wzmianka o winlogon.exe i explorer.exe. Oba trojany antywirus miał wyleczyć podczas ponownego uruchomienia systemu. Nie zdążył jednak, gdyż nagle system się zrestartował. Od tego czasu nie mogę zalogować się do systemu (nawet podczas trybu awaryjnego). Wyskakuje bluescreen z napisem:

"Stop: coooo21a {Bd krytyczny systemu}
Proces systemowy Windows Logon Process zakończył się niespodziewanie ze stanem 0xc0000034 (0x00000000 0x00000000).
System zostanie zamknięty"

W innej sytuacji wgrałbym od nowa Windowsa, jednakże bardzo zależy mi na plikach. Starałem się pytać wujka google o pomoc, ale w większości znajdowałem pomoc całkowicie dla mnie niezrozumiałą. Liczę na Waszą pomoc bracia, jak krok po kroku uleczyć XP-ka.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS. Nadmienię, że nie mam zainstalowanej konsoli odzyskiwania, co może utrudnić zadanie.

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 01 02 2011 - 13:15

Spróbuj tego:
1. Przywracanie ostatnio dobrej konfiguracji (F8 podczas startu komputera)
2. Ctrl+Shift+Esc w trakcie uruchomienia (cały czas klikaj..) i Plik -> Nowe zadanie: windows\system32\restore\rstrui.exe
lub:
1. Bart PE
2. podmiana
csrss.exe –> csrss.exeold
win32k.sys –> win32k.sysold
winlogon.exe –> winlogon.exeold

  • 0

#3 smokebfpl

smokebfpl

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 02 2011 - 17:37

Niestety pierwsza opcja nie przyniosła rezultatu. Co do drugiej, nic nie rozumiem. (pomimo szukania informacji)
Mam jednak pewien pomysł. Mianowicie, wgranie windowsa na inną partycję, zgranie ważnych plików z partycji C, a następnie format obu i wgranie windowsa na już właściwej partycji. Co o tym sądzicie? Przejdzie?

Pozdrawiam.

EDIT: Po wrzuceniu płytki WIndowsa i rozruchu komputera wybrałem opcję odzyskiwania systemu poprzez konsolę. 2 razy nie udało się wprowadzić hasła, gdyż wyskakiwała informacja, iż jest ono nieprawidłowe. Za 3 razem, nic nie wpisywałem tylko wcisnąłem Enter. Tym sposobem mam chyba dostęp do konsoli, gdyż po wpisaniu w linijce wierszu "help" wyskoczyła mi lista poleceń. Teraz pytanie. Co robić i czy da coś się zdziałać?

Użytkownik smokebfpl edytował ten post 01 02 2011 - 17:52

  • 0

#4 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 02 2011 - 17:49

Nie przejdzie taka kombinacja, będzie problem ten sam mało tego będzie problem z samą instalacją systemu Windowsa.
Ja już enty raz piszę jak system Windowsa pada obojętnie czy XP,czy 7 czy Vista to maja one on jeden i ten sam powtarzany błąd.
W partycji systemowej obojętnie którą określisz będzie wpis rejestrowy nie dostępny dla formatu systemu Windowsa celowo aby nie mógł być wykasowany. Po co to a po to że jak ponownie instalujesz system to już nie tracisz czasu na ustawienia bo poprzednie zostały zapisane co w konsekwencji powstaje błąd bo tam często robi się sieczka i tam instaluje się część wirusów.
Jak format to wpierw robisz to programem np. GParted lub innym z pod BIOS-a czyli z Boota. I kasujesz partycję na której jest system i nadpisujesz innym systemem, czyli format w innym systemie. Wtedy ten inny system sięgnie ci tam gdzie nie sięgnie system Windowsa, potem po innym systemie np. Linux-e, możesz spokojnie zrobić format pod system Windowsa i na tym formacie instalujesz system inaczej będziesz sie mordował i nie osiągniesz pozytywnego wyniku.
  • 0

#5 smokebfpl

smokebfpl

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 01 02 2011 - 18:18

Rozumiem, że ten pomysł odpada. Format, który zasugerowałeś będzie ostatecznością, gdyż posiadam na tej partycji naprawdę ważne dla mnie pliki. Mógłbyś też odnieść się do informacji, którą zawarłem we wcześniejszym poście, po edycji? Chodzi o konsolę. Z góry dziękuje.
  • 0

#6 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 01 02 2011 - 23:00

Jest możliwość odzyskania i zrobienia kopi plików ważnych z partycji C ale należało by mieć drugi komputer i tak wykasować w twoim dysku system Windowsa i podłączyć dysk do drugiego komputera na którym system jest zainstalowany i wykonać kopie plików przerzucając z partycji C do D. Polecam to :Płyta ratunkowa należy ją ściągnąć i nagrać przy pomocy np. Nero na płycie w ISO.
  • 0

#7 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 02 02 2011 - 09:22

brutus, może przecież mieć pendrive i Ubuntu z płyty LiveCD uruchamiasz, i bez problemów możesz się dostać do plików ;)
  • 0

#8 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 02 2011 - 13:19

Polecił bym tak nawet miałem na myśli to polecić ale nie jestem pewny czy plik z NTFS odczytany przez system Linux-a nie z powoduje że plik ponownie zapisany na NTFS nie ulegnie jakieś destrukcji choć czytałem w opisie mojej płyty ratunkowej że tak można. Uprościło by to koledze sprawę i czas.
  • 0

#9 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 02 02 2011 - 16:22

Nic się nie dzieje z plikami :sarcastic_hand:
Sam używam partycji NTFS pod Linux, i pliki poprawnie się pod Windows i Linux odczytują, nawet jak zapisuje je pod Linuxem :(
  • 1

#10 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 02 02 2011 - 18:35

Dzięki za odpowiedź masz plusika.
  • 0

#11 smokebfpl

smokebfpl

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 03 02 2011 - 12:47

Panowie, czy jest jakaś opcja poprzez konsole odzyskiwania? mianowicie jakieś polecenia, itp.,?

  • 0

#12 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 02 2011 - 13:03

W systemie jest opcja przywracania systemu ale stracisz wszystkie pliki. Opcja przywracania sytemu jest dobra wtedy gdy na partycji C zainstalujemy system oraz programy zabezpieczające komputer i wtedy ustawimy datę z pod której ma system się stawiać na nogi.
Inaczej system cofnie ci się do daty instalacji systemu i wszystkie ważne pliki polecą w zapomnienie.
Dlatego lepiej ściągnij sobie Ubuntu obojętnie jakie i zrób tak jak kolega ci radzi.

  • 0

#13 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 03 02 2011 - 14:38

Nie obojętnie jakie tylko LiveCD :sarcastic_hand:

ftp://ftp.tpnet.pl/pub/linux/ubuntu-pl/malinowa-mandarynka-10.10pl-desktop-cd-i386.iso

Użytkownik cabana edytował ten post 03 02 2011 - 14:42

  • 0

#14 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 03 02 2011 - 19:50

Z reguły zakładam że wszystkie opcje Linux-a te full posiadają opcję uruchamiania bez instalacji jak i opcję instalacji graficzną oprócz tekstowej.
  • 0

#15 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 03 02 2011 - 20:22

Tu się mylisz, tylko wszystkie wersje Ubuntu posiadają, np. Debian ma osobną płytę instalacyjną i LiveCD
  • 1

#16 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 04 02 2011 - 02:18

Cabana dobrze o tym wiedzieć, plusik;]
  • 0

#17 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 04 02 2011 - 15:39

Cabana a o czym pisałem o opcji full czyli pełne wydanie Linux-a, a więc opcja boot instalacyjna na dysk i opcja bez instalacji uruchamiana z pod płyty CD. Po drugie Debian nie jest opcją dla nawet średnio zaawansowanego użytkownika komputera. Są inne wersje Linux-a, posiadające możliwość wyboru instalacji tekstowa i graficzna na komputer lub z pod płyty CD.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych