Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 8 - licencja OEM a rozbudowa komputera.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 JQOB

JQOB

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 24 12 2012 - 13:13

Witam,

mam pewne pytanie. Zamierzam kupić legalną kopię systemu operacyjnego Windows 8 w wersji OEM, ponieważ nie ma wersji BOX dla tego systemu.

Moja konfiguracja komputera:
CPU: i5 2500k
RAM: 4GB DDR3
GPU: Gainward GT220
PSU: XFX Core 550W
HDD: WD Blue 1TB
OS: Windows XP Professional

Czytałem, że w Windows'ie 8 zmieniły się zasady licencji OEM. Teraz podobno licencja OEM ma takie możliwości jak BOX w Windows'ie 7. Zakładając że kupiłbym Windows 8 w wersji OEM, następnie (kilka miesięcy później) kupiłbym nową kartę graficzną i dodatkowe 4GB RAM'u, to mógłbym zainstalować ten system jeszcze raz tak, aby było to zgodne z prawem (czyli tak jakbym miał wersję BOX)?

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 26 12 2012 - 17:51

A co ma karta graficzna i pamięć RAM do zainstalowanego systemu Windows8? Możesz bez problemu instalować "tylko na swoim komputerze" co innego jakbyś zmienił płytę główną, bo kazdfy klucz systemu Windows przypisuje się pod jedną płytę główną chyba ze masz Windows8 na dwa stanowiska to wtedy możesz zasinstalować tą samą wersję systemu na dwóch różnych komputerach.

  • 1

#3 JQOB

JQOB

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 26 12 2012 - 18:51

Dzięki za odpowiedź. A jeśli zmieniłbym mobo to dalej mógłbym zainstalować Windowsa z tego samego klucza?
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 27 12 2012 - 13:45

Tak, ale przed tym musiał byś zadzwonić do MS i zdeaktywować klucz na starej płycie głównej.

  • 1




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych