Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Windows 7 x64] + laptop Asus K51AC i CPU 100%


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 mati199537

mati199537

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 09 02 2010 - 15:01

Witam!
Od jakiegoś czasu laptop Asus K51AC zaczął wolno "chodzić". Zaraz po uruchomieniu komputera procesor pracuje cały czas na 95-100% a pamięć raz 45%. Komputer ma zainstalowany pakiet zabezpieczający : Panada AntiVirus for netbook. I mimo tego że skanowałem nim komputer to nie wykryło nic poza plikami szpiegującymi (cookies) które usunąłem. Czyściłem również pliki *.TMP jak i włączałem funkcję czyszczenia dysku C (systemowego). Nic z tych rzeczy nie przyniosło żadnego skutku. Defragmentowałem dysk twardy ale to też nic nie dało. Wstawiłbym logi z combofixa jednak czytałem że na systemie Windows vista i Windows 7 może on zaszkodzić systemowi. Nie wiem co można jeszcze zrobić. Dodam ze to system 64-ro bitowy i w autostarcie znajdują się tylko dwa programy: GlobeTrotter Connect oraz program do myszki. Zauważyłem też w menadżerze zadań że komputer w 38-60% jest obciążany właśnie przez BlobeTrotter Connect. Ale wątpię żeby sam obciążył komputer do tego stopnia. Procesor w tym komputerze to AMD Athlon x2 Dual-Core QL-65 o częstotliwości 2.10GHz. Proszę o pomoc.

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 02 2010 - 15:13

Zauważyłem też w menadżerze zadań że komputer w 38-60% jest obciążany właśnie przez BlobeTrotter Connect. Ale wątpię żeby sam obciążył komputer do tego stopnia

nie no oczywiście to musi być kolejna ściema tego microsoftowskiego narzędzia toć to nie możliwe, musiał się pomylić. Zadzwoń do suportu microsoft i opier....ol ich co by ludziom wody z mózgu (tym rzecz jasna, którzy go jeszcze lub już mają) nie robili. ;] ;) A może zabij ten proces/wyłącz w MZ i zobacz może jednak ten microsoft nie kłamie.

  • 0

#3 mati199537

mati199537

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 09 02 2010 - 15:15

wyłączałem proces ten i obciążenie procesora spadło do max. 4%. Jednak ten program mi jest potrzebny do połączenia z internetem i gdy go włączam obciążenie procesora jest równe 100%.
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 02 2010 - 15:21

Na pewno akurat ten program jest konieczny?
  • 0

#5 mati199537

mati199537

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 09 02 2010 - 15:23

Tak. Bo niby w jaki inny sposób połączysz się z internetem jak nie przez ten program?? Dodam ze mam modem orange ICON 225.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 09 02 2010 - 16:30

Bo niby są i inne programy, tu się popytaj: http://www.bez-kabli.pl/index.php
  • 0

#7 mati199537

mati199537

    Początkujący

  • 50 postów

Napisano 09 02 2010 - 21:25

Dzięki ale mam teraz inny problem. Postanowiłem usunąć GlobeTrotter i zainstalowałem Orange buissness Everywere i gdy klikam połącz to wyskakuje mi błąd i prosi o odłączenie, ponowne podłączenie modemu i kolejną próbę połączenia. Potem doszedłem do wniosku ze nie wykrywa mi modemu i pobrałem ze strony producenta Driver'y do modemu ale nie wiem jak je zainstalować bo nie ma pliku o rozszerzeniu *.exe. Sterowniki te to: Driver-4_0_17_0-Signed.

zainstalowałem je przez menadżer urządzeń ale nadal nie mogę się połączyć.

zainstalowałem program top_netinfo i udało mi się. Internet działa jednak procesor znów ciężko pracuje ale już nie na 100% tylko na ok. 50-70% czemu?? Teraz najbardziej procesor obciąża proces: svchost.exe.

temat do zamknięcia. Po ponownym uruchomieniu systemu obciążenie spadło do 0-2%. Wszystkim bardzo dziękuję za pomoc.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych