Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - strasznie zamula, mam go dość


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 steve13

steve13

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 08 08 2015 - 09:42

Wysypał mi się system Win XP, z konieczności musiałem na nowo wgrać Windows 7 (bo uczelnia tylko ten system obecnie oferuje) no i jestem załamany.

Po świeżej instalacji komputer tak zamula że nie da się go używać (na XP działał rewelacyjnie) - od razu po odpaleniu wykorzystuje cały dostępny RAM i strasznie mieli dyskiem (pamięć wirtualna)

Parametry kompa - Athlon 2x2,7GHz, 2GB DDR3 1600MHz, 1TB HDD, RadeonHD2600

 

Efekt - włączenie firefoksa trwa średnio 1,5min. wpisywanie tekstu ledwo wykonalne, reakcja na ruch myszki kilka sekund.

Jestem załamany - co jest nie tak ???

w pracy mam komputer o znacznie gorszych parametrach ale nawet na 1GB RAMu chodzi o niebo lepiej niż mój. Gdzie może być problem?



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 08 2015 - 10:32

Siódemka 64bitowa? Za mało pamięci Ram, pod 64bit 3GB to absolutne minimum. Powyłączaj zbędne usługi i programy działające w tle, hibernację itp, możliwe też że pobiera aktualizacje a to trochę zasobów pożera. 



  • 0

#3 steve13

steve13

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 08 08 2015 - 10:37

Siódemka 64bitowa? Za mało pamięci Ram, pod 64bit 3GB to absolutne minimum. Powyłączaj zbędne usługi i programy działające w tle, hibernację itp, możliwe też że pobiera aktualizacje a to trochę zasobów pożera. 

 

Wersja 64bit. Aktualizacje wyłączyłem bo w ogóle nie dało się z niego korzystać.

Ilość RAMu to nie problem - bo tak jak pisałem wcześniej w pracy pracuję na znacznie słabszym sprzęcie i chodzi o niebo lepiej niż mój komp.

 

Jak tak dalej będzie to wracam na win XP, co prawda będę musiał sięgnąć po pirata, ale legalnego W7 nie zniosę, teraz nie da się go używać na moim sprzęcie


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 08 2015 - 11:50

Piszesz że po uruchomieniu zajmuje cały dostępny Ram, jeżeli masz zintegrowaną grafikę ta część pamięci sobie rezerwuje, więc na dobrą sprawę zostaje z tych 2GB jakieś 1.5 do dyspozycji. U mnie Win 7 po instalacji zajmował 1.5-1.6GB Ramu. Dopiero jak go trochę odchudziłem zużycie spadło do 1.0-1.1GB na starcie. 

Nie masz przypadkiem czegoś niezainstalowanego? Może masz wykrzykniki w menadżerze urządzeń?


  • 0

#5 steve13

steve13

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 08 08 2015 - 12:08

W menadzerze urządzeń wszystko zainstalowane, grafika dedykowana (nie integra)

 

Systemu jeszcze nie odchudzałem ale chyba się za to zabiorę. Co można wywalić z windowsa?

Dacie link do jakiegoś łatwego poradnika jak odchudzić W7?


  • 0

#6 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 08 08 2015 - 12:59

No nie mów że nie potrafisz wpisać w google hasła "optymalizacją Windowsa" ? Pierwszy lepszy link.... http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Optymalizacja_Windows_7-38950.html


  • 0

#7 Harogris

Harogris

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 30 10 2015 - 12:52

Ja miałem windowsa 7 na 2gb pamięci i wszystko chodziło jak trzeba, powyłączaj zbędne usługi to już Ci trochę odciąży wyłącz animacje windows:) 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych