Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - problem z BIOS'em


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Domin08

Domin08

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 04 2010 - 13:47

Witam
sys operacyjny Windows7
płyta główna DFI P35

w mojej mądrej główce pojawił się pomysł uaktualnienia oprogramowania na płycie głównej.
posłużyłem się programem winflash i biosem ze strony producenta. oczywiście nie przeczytałem, ze ten sposób nie jest przeznaczony dla systemu vista i 7, przez co spierniczyłem sprawę.

po wykonaniu operacji uruchomiłem ponownie komputer i od tamtej pory napotykam barierę:
http://zapodaj.net/478bb8addaae.jpg.html

w tym momencie każda próba naciśnięcia F1 bądź DEL, kończy się tak:
http://zapodaj.net/34ed3bc60161.jpg.html

dalej komputer nie reaguje na żaden klawisz


Z góry przepraszam za wielkość zdjęć, ale nie miałem jak tego skorygować

A i jeszcze jedno, podczas prób naprawy wyjąłem baterie z komputera. miałem nadzieje, że coś pomoże

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 13:59

A przy starcie komputera również nie reaguje na przyciśnięcie klawisza "del"? Jeśli nic nie możesz zmienić ani wejść do biosu to czeka cię wycieczka do serwisu do przeflashowania biosu.

  • 0

#3 Domin08

Domin08

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 04 2010 - 14:14

A przy starcie komputera również nie reaguje na przyciśnięcie klawisza "del"? Jeśli nic nie możesz zmienić ani wejść do biosu to czeka cię wycieczka do serwisu do przeflashowania biosu.



niestety nie reaguje.

proszę podpowiedz mi czy mam zabrać cały zestaw, czy może samą płytę?
gdzie znajduje się najbliższy serwis DFI? w Warszawie

dzięki z góry

Użytkownik Domin08 edytował ten post 02 04 2010 - 14:20

  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 14:20

Spróbuj jeszcze raz zresetować bios, tylko po co bateryjką to robisz, przecież na płytach jest zworka, w dfi nawet z tyłu, co by nie rozkręcać obudowy, pamiętaj o odłączeniu kabla zasilającego 220V od zasilacza i odczekaniu ok 1 min.
  • 0

#5 Domin08

Domin08

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 04 2010 - 14:25

Spróbuj jeszcze raz zresetować bios, tylko po co bateryjką to robisz, przecież na płytach jest zworka, w dfi nawet z tyłu, co by nie rozkręcać obudowy, pamiętaj o odłączeniu kabla zasilającego 220V od zasilacza i odczekaniu ok 1 min.


nie mam pojęcia gdzie jest ta zworka "z tyłu"

lecz zrobiłem to o co prosiłeś z bateria, dalej nic
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 14:39

Jeszcze raz powtarzam: zworkę do resetu biosu masz na płycie, ta z tyłu jest jako dodatkowa dla Overclockerów co by nie trzeba było za każdym razem rozbierać kompa, gdzie jest ta zworka masz opisane w manualu (książeczce, instrukcji użytkownika, user guide), generalnie to dziwię się, zabierasz się za update biosu nie wiedząc gdzie jest reset biosu? Gdy chcesz zresetować bios wyciągając bateryjkę to musisz się uzbroić w cierpliwość bo i czasem nawet 0.5h nie wystarcza. Myślę, że trochę więcej rozjaśniłem.
  • 0

#7 Domin08

Domin08

    Obserwator

  • 6 postów

Napisano 02 04 2010 - 15:49

Jeszcze raz powtarzam: zworkę do resetu biosu masz na płycie, ta z tyłu jest jako dodatkowa dla Overclockerów co by nie trzeba było za każdym razem rozbierać kompa, gdzie jest ta zworka masz opisane w manualu (książeczce, instrukcji użytkownika, user guide), generalnie to dziwię się, zabierasz się za update biosu nie wiedząc gdzie jest reset biosu? Gdy chcesz zresetować bios wyciągając bateryjkę to musisz się uzbroić w cierpliwość bo i czasem nawet 0.5h nie wystarcza. Myślę, że trochę więcej rozjaśniłem.



znalazłem, zrobiłem, poczekałem i nic.

"proszę podpowiedz mi czy mam zabrać cały zestaw, czy może samą płytę?
gdzie znajduje się najbliższy serwis DFI? w Warszawie"

jeśli nie masz innego pomysłu, proszę pomóż mi w tej kwestii

po pewnych próbach i przeczytaniu instrukcji, trafiłem na coś nowego.
A mianowicie, jeśli podczas uruchamiania komputera kilkukrotnie wcisnę klawisz F1, pojawia się takie o to komunikat :

http://zapodaj.net/f8afdbf0a7ac.jpg.html

po czym komputer samoczynnie trzy razy włącza i wyłącza się.
za czwartym razem proces włączania trwa ok 1min (wcześniej ok. 5s) i dalej pojawia się znana wcześniej sytuacja.

Użytkownik Domin08 edytował ten post 02 04 2010 - 16:35

  • 0

#8 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 02 04 2010 - 18:08

"proszę podpowiedz mi czy mam zabrać cały zestaw, czy może samą płytę?

oddaj samą płytę. Nie musi to być serwis stricte dfi może być byle jaki serwis komputerowy, taki który ma programator eeprom'ów.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 02 04 2010 - 18:09

  • 0

#9 DeathKnight

DeathKnight

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 14 04 2010 - 09:43

ja tym sposobem mojego Asus p5n32-sli plus flashowałem winflashem pod vistą 64 bit jak i win 7 64 bit izero problemow bios downgrade jak i upgrade ;) cos zle zrobiles ityle

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych