Skocz do zawartości


Zdjęcie

Windows 7 - problem - Komputer zawiesza się podczas instalowania windows 7


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 August

August

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 09 01 2010 - 02:31

Witam!

Kupiłem Windowsa 7 home 64 bit OEM. Gdy chcę go zainstalować płytka ładnie się ładuje następuje przygotowanie do instalacji no i wyskakuje mi błękitne tło i w tym momencie komputer zaczyna mielić aż w końcu zawiesza się i muszę go zresetować. Czym może to być spowodowane? Ma ktoś jakiś pomysł?

Mój sprzęt to:

Procesor: Athlon 64 x2 5200+
Płyta główna: Asustek M2N
RAM: 4GB
Karta graficzna: GF 8600GT

Dodam, że kupiłem również nowy dysk seagate'sa SATA II, a wcześniej miałem MAXTORA ATA jednak ani na jednym ani na drugim nie chce się zainstalować windows.

Z góry dziękuje za pomoc.

  • 0

#2 yasiu18

yasiu18

    Początkujący

  • 120 postów

Napisano 10 01 2010 - 15:53

Sprawdź inną płytę jeśli masz możliwość

  • 0

#3 ReedBull

ReedBull

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 12 01 2010 - 17:09

Ja instalowałem siódemkę na czystą inną partycję i u mnie były dwa momenty co kopiowanie plików zatrzymywało się na jakieś 20 minut każdy. Na pewno na początku (0%) i przed końcem ale dokładnie nie pamiętam... . Może warto poczekać? Pozdrawiam
  • 0

#4 Gość_DoctorMofis_*

Gość_DoctorMofis_*

Napisano 12 01 2010 - 19:20

Sprawdź na innej płytce, przegraj jako obraz na czystą i zamknij przykładowo programem Nero miejsce na płycie.
Co do piractwa: Jeśli masz kopię i oryginał powiedzmy tego windowsa, jest to uznawane za kopie zapasową.
  • 0

#5 Jakub566

Jakub566

    Pedobear

  • 897 postów

Napisano 12 01 2010 - 20:53

seagate'sa SATA II

To trafiłeś. Te dyski są koszmarem. Poczytaj se opinie, a po za tym ja ci powiem że 5 razy takiego na gwarancję odsyłałem.

Uwierz mi że te dyski psują się z dnia na dzień. Mi raz np. po kilku godzinach pracy padł. Winna jest elektronika, która przy wyłączaniu komputera lubi się blokować, natomiast wszystkie dane zostają na dysku. Jedyna możliwość to odesłanie na gwarancje, no chyba że masz serwis w domu. :D

Możliwe, że to właśnie dlatego system ''mieli'' bo nie może wykryć dysku, a tak właśnie wyglądają problemy z tym dyskiem wszystko ok, ale przy włączaniu nagle dysku nie ma.

Wiem, że ta wypowiedź jest monotonna i może nie mam racji. Ale sam tak właśnie miałem; bezradny instalator restartował komputer kiedy nie mógł wykryć dysku.

//I właśnie dlatego rok temu zakupiłem Samsunga 1TB z którym nie ma żadnych problemów.
  • 0

#6 anduvir

anduvir

    Zaawansowany użytkownik

  • 952 postów

Napisano 12 01 2010 - 20:56

tak racja z tymi dyskami to tragedia szczególnie chyba z seria 7200.12

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych