Skocz do zawartości


Zdjęcie

Win8 padł, brak sterowników raid


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Rsxcars

Rsxcars

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2016 - 18:48

Instalowalem kartę do Wi-Fi, po instalacji win8 padł, widzę niebieski ekran i niby tryb naprawczy ale nic nie można zrobić bo pokazuje brak dysków a mam podpięte dwa dyski po 250gb pod raid i są stworzone dwie partycje 100gb i reszta, na tej reszcie wazne dane, pomocy jak przywrócić system bez straty danych.. w kompie nie działa cdroom, jedynie pendrive albo dyskietka gdzie są sterowniki do raida

  • 0

#2 remixfx

remixfx

    Obserwator

  • 8 postów

Napisano 10 06 2016 - 20:17

jeśli masz kolegę to idź do niego z dyskiem i tam zainstaluj system..

a jeśli chodzi o dane to uruchom linuxa ubuntu z pendrive i zgraj te pliki na coś

mam nadzieje, że pomogłem :)



  • 0

#3 amso

amso

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 10 06 2016 - 21:46

Jeśli RAID to nie robił przypadkiem backupu na drugim dysku ? Ale to w sumie pytanie jaki RAID masz.:)

Jeśli chesz szybko to zawsze możesz ze strony Microsoftu zrobić sobie Windowsa 10 na pena i szybko wbić. Oni tam wszystko ładnie zrobili tak, że kilka klików i wszystko działa. Windows 8 można zaakutlaizować do 10 więc klucz zapisany w UEFI bez problemu aktywuje 10 :)


  • 0

#4 Rsxcars

Rsxcars

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 06 2016 - 21:34

Przygotowałem pięknie ten dysk USB ale za każdym razem po restarcie widzę komunikat invalid partition table
Myślę że jest problem z brakiem sterownika do raid który mam na dyskietce ale nie wiem jak go zaladowac
  • 0

#5 Rsxcars

Rsxcars

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 13 06 2016 - 21:34

Przygotowałem pięknie ten dysk USB ale za każdym razem po restarcie widzę komunikat invalid partition table
Myślę że jest problem z brakiem sterownika do raid który mam na dyskietce ale nie wiem jak go zaladowac
  • 0

#6 Rsxcars

Rsxcars

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 06 2016 - 13:02

Ktoś ma jakiś pomysł jak jeszcze nożna ugryźć ten temat?

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych