Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wieszjący się router TL-WR340G i pytanie o nowy.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 18 04 2010 - 09:27

Witam od jakiegoś czasu posiadam router TP-LINK TL-WR340G nie wiem dlaczego dałem się namówić na jego zakup ale jakoś tak wyszło... Był tani... Teram mam z nim ciągłe problemy wiesza się i cały czas zrywa połączenia próbowałem już wszystkiego od resetu ustawień po zmianę sterowników kart WiFi w kompach... Ale nic to nie daje, cały czas przy włączaniu kompów nie ma netu trzeba za każdym razem go resetować. Gwarancja nic nie daje w serwisie nic nie stwierdzili... Już nie mam siły na ten złom, czy ma ktoś jakiś pomysł co może być? Ewentualnie proszę powiedzieć jaki kupić router by zaznać wreszcie spokoju?

  • 0

#2 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 18 04 2010 - 10:42

Możesz próbować wgrać mu nowsze firmware:
http://www.tp-link.com/support/download.asp?a=1&m=TL-WR340G

Zazwyczaj taka aktualizacja rozwiązuje pewne problemy.

  • 0

#3 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 18 04 2010 - 12:29

Dzięki wgrałem ten pierwszy z od góry z opisu wydawało mi się że może rozwiązać problem... Jednak jest tak samo po ponownym włączeniu kompa musiałem znowu odłączyć i włączyć do zasilania router żeby działało. Widocznie może jest w jakiś sposób nie kompatybilny z kartami Wifi (moją i współlokatora)...Kupię jakiś inny router(jak dostanę wypłatę ;)) Jaki byś kupił max do 120 zł upatrzyłem 2 WNR1000 i Linksys WRT54GH?
  • 0

#4 100nx

100nx

    Początkujący

  • 34 postów

Napisano 18 04 2010 - 23:39

Musiales trafic na ferelny model. Wystaw go na allegro i doloz ta kase do nowego routerka. Jesli zalezy ci na szybkosci przesylanych danych posieci to kup wnr2000, jesli nie to wystarczy nawet wgr614. Widze ze rozgladasz sie za netgearem stad moje propozycje. Swoja droga ta firma oferuje sprzet po stosunkowo niskich cenach uwzgledniajac jego mozliwosci.
  • 0

#5 Przemek_011

Przemek_011

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 19 04 2010 - 16:46

Witam od jakiegoś czasu posiadam router TP-LINK TL-WR340G nie wiem dlaczego dałem się namówić na jego zakup ale jakoś tak wyszło... Był tani... Teram mam z nim ciągłe problemy wiesza się i cały czas zrywa połączenia próbowałem już wszystkiego od resetu ustawień po zmianę sterowników kart WiFi w kompach... Ale nic to nie daje, cały czas przy włączaniu kompów nie ma netu trzeba za każdym razem go resetować. Gwarancja nic nie daje w serwisie nic nie stwierdzili... Już nie mam siły na ten złom, czy ma ktoś jakiś pomysł co może być? Ewentualnie proszę powiedzieć jaki kupić router by zaznać wreszcie spokoju?


Spróbuj wpisać wartości DNS i zapisać na stałe w konfiguracji routera prawdopodobnie nie są wpisane tylko ustawione domyślnie (1 wartość) druga pojawia się po naprawieniu połączenia i dlatego zaczyna działać.
  • 0

#6 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 20 04 2010 - 19:22

Na razie na szczęście teraz nie muszę kupować routera pożyczyłem od kolegi bo nie używa wgr614 i wszystko jest w porządku jak ręką odjął. Przemek_011 ok spróbuje brzmi dobrze być może w tym leży problem trzeba pokombinować i sprawdzić router choćby dlatego żeby go sprzedać...
  • 0

#7 norton

norton

    Stały użytkownik

  • 283 postów

Napisano 27 04 2010 - 11:19

Jeśli masz gwarancję i dowód zakupu to odsyłaj tego tplinka. Niestety zdarzają się dość często takie niestabilne routery z niższej półki :/. U kumpla tplink wywala się przy zbyt dużej ilości połączeń p2p, a nie chce się łączyć z laptopem gdy jest ustawione szyfrowanie WPA (tylko WEP działa :/). Netgear WGR614 ma już swoje lata jeśli chodzi o technikę, ale działa stabilnie, w końcu to całkiem udany sprzęt, który można jeszcze kupić za małe pieniądze. Jakbyś kupował nowy to weź pod uwagę WNR1000 i WNR2000-sam skłaniałbym się w kierunku tego drugiego,bo ma pełną obsługę standardu n (300Mbit/s).
  • 0

#8 Sęp

Sęp

    Początkujący

  • 136 postów

Napisano 29 04 2010 - 21:13

Dzięki za rady na razie nie myślę o zakupie bo nie mam kaski:) Teraz w zupełności wystarcza mi wgr614 kolega powiedział że mogę z niego korzystać, a stary router spróbuje jeszcze raz wysłać do serwisu jak naprawią to go od razu sprzedam :P

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: TL-WR340G tp-link



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych