Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wieszający się komputer podczas gier ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 kristof43

kristof43

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 06 04 2008 - 14:26

Witam
Ostatnio wymieniłem podzespoły w sowim komputerze na:
Płyta główna Foxconn P35A-S
Pamięć 2x1GB Patriot 5CL
Grafika Palit 9600GT
Procesor Intel E4500
Dysk Segate 320GB Sata II
Dodatkowo ze starego komputera pozostały mi podzespoły:
Zasilacz Chieftec 450W [GPS-450AA-101A] ( wcześniej chodził w starym kompie przez pół roku bez żadnych probelmów )
DVD RW LG
oraz oczywiście stara obudowa

Po złożeniu wszystko zadziałało tylko jest jeden problem, otóż podczas grania komputer nagle przestaje reagować obraz albo się zacina albo gaśnie a dźwięk jakby się zacina i "buczy".
To po jakim czasie się komp zawiesza zależy od gry ale np. w 3dmark06 zawiesza się on po max kilkudziesięciu sekundach.

Sprawdziłem temperatury i ani procka ani grafiki nie przekracza w stresie 51 C.
Testowałem procesor w stresie i pod max. obciążeniem chodził ponad 20 min i się nie zawiesił, podobnie testy kilku godzinne pamięci programem memtest nie wykazały żadnych błędów.
Co do sterowników to mam oczywiście wszystkie najnowsze, włącznie z DirectX.
Próbowałem już przepinać zarówno grafikę pod inne pcie jaki i zamieniać i puszczać pojedyńczo pamięci i nic to nie pomogło, podobnie jak zaktualizowanie biosu płyty do wersji 37.
Zmierzyłem również napięcia zasilacza i na lini 12V wyglądają one następująco podczas gdy komp pracuje normalnie bez większego obciążenia wnosi ono 12,04V natomiast po włączeniu gry spada do 11,98V ( napięcia mierzyłem na wtyczce molex miernikiem uniwersalnym ).
Bardzo proszę o pomoc i rady jak poradzić sobie z tym problemem .

  • 0

#2 koshin

koshin

    Początkujący

  • 22 postów

Napisano 07 04 2008 - 19:46

wyglada jakby to byla typowa wina zasilacza.. zmien sobie taktowanie ramu na minimalne i odlacz zbedne urzadzenia i zobacz co sie wtedy bedzie dzialo. chociaz z drugiej strony na tym zasilaczu powinno ci hulac.. mam ten sam zasilacz i mocniejszy sprzet na nim i wszystko jest ok. ale ostatnio czytalem zle opinie o tej marce i o tym ze po kilku miesiacach dzieja sie dziwne rzeczy w tym spadek napiec.

  • 0

#3 skwar

skwar

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 12 04 2008 - 09:44

Chciałbym zapytać czy już coś pomogło w kwestii zawieszenia bo ja mam identyczny problem.
/Wieszaj%B1cy-si...omp-t20662/

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych