Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warcraft III nie działa po formacie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 20 02 2008 - 23:46

Jestem załamany.
Po wysypie Windowsa postanowiłem zrobić formata, był to pierwszy format na nowym kompie i pierwsza moja instalacja Windowsa na nim. (kupiłem komputer z już zainstalowanym Windowsem) Pragnę zaznaczyć że jestem uzależniony od Warcrafta III (jest to w sumie jedyna gra w jaką gram) więc żadne "pogodzenie się" nie wchodzi w grę. Warcraft jest oryginałem (Złota Edycja) i już wracam do problemu.
Otóż kiedy kupiłem półtora roku temu komputer wszystko pięknie śmigało, jednakże Winda zaczęła się sypać, więc przyszła pora robić formata. Instaluję kolejno:
-Windows XP Home Edition (OEM)
-Sterowniki (geForce, nForce, Realtek HD, directx 9.0c)
-Warcraft III
Po czym odpalam z uśmiechem mojego ukochanego "Łorkrafta" oglądam Intro, chwila ciemny ekran iiiiiiii... widzę pulpit... więc szybko do pana dr. Googlowskiego ale nie znalazł odpowiedzi na moje pytanie. Więc walę do pomocy technicznej CD Projekt (w między czasie zrobiłem jeszcze ze 3 formaty) ale pan Łukasz daje mi rady w stylu "zainstaluj najnowsze sterowniki" lub "chkdsk". Wszystko to zrobiłem oczywiście ale dużo mi to nie dało. (dla mało domyślnych: Nie dało mi to zupełnie nic!)

I teraz 2 rzecz zapewne powiązana z tym jakoś.
Otóż po pierwszym uruchomieniu gry (była w standardowym folderze "C:\Program Files\Warcraft III\") zaobserwowałem, że nie mogę otworzyć folderu "Warcraft III" kiedy klikałem na niego zamykało mi okienko explorera, mogłem jednak otworzyć go bez problemu za pomocą Total Commandera. Usunąłem Warcrafta i zrobiłem dla testu pusty folder "Warcraft III" próbuję otworzyć i zamyka mi okienko explorera. Zrobiłem więc format i stworzyłem pusty folder "C:\Program Files\Warcraft III" otworzył się normalnie. Zainstalowałem Warcrafta w folderze "Warcraft III 2" sprawdzam i oba foldery się otwierają. Odpaliłem Warcrafta (filmik po czym pulpit.) sprawdzam foldery i "Warcraft III 2" otwiera się bezproblemowo, natomiast "Warcraft III" zamyka mi okienko explorera przy próbie otworzenia. Sprawdziłem go Total Commanderem i był zupełnie pusty...

Już mi ręce opadają, nie wiem co z tym zrobić... CD Projekt nie umie mi pomóc i nie refunduje w ramach gwarancji dożywotniej leczenia u psychologa więc mam strasznego doła. :P

  • 0

#2 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 20 02 2008 - 23:51

A czy z innymi grami masz też ten problem?

  • 0

#3 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 21 02 2008 - 00:01

Zainstalowałem na szybko "Fallout Tactics" działa bezproblemowo.
  • 0

#4 wncvirus

wncvirus

    Leń !

  • 851 postów

Napisano 21 02 2008 - 00:41

Wydaje mi się że coś z płytą masz.Bo rozumie że instalujesz z płyty.
  • 0

#5 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 21 02 2008 - 10:50

"Załatw" sobie Warcraft'a z innego źródła i nagraj na płytę, po czym zainstaluj i sprawdź, czy będzie działo się to samo.
  • 0

#6 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 21 02 2008 - 16:00

Przed formatem skopiowałem działającego Warcrafta na drugi dysk i próbowałem odpalić też stamtąd ale efekt był identyczny.
  • 0

#7 narcredzik

narcredzik

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 21 02 2008 - 16:05

poproś jakiegoś kumpla niech ci przegra na płytke i zobacz czy to samo? tak jak mowi GURAL zresztą...
  • 0

#8 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 21 02 2008 - 16:13

Przed formatem skopiowałem działającego Warcrafta na drugi dysk i próbowałem odpalić też stamtąd ale efekt był identyczny.

Pewnie skopiowałeś z tej samej płyty? Najlepiej zainstaluj jakiegoś patcha, jeśli istnieje lub ścią... skombinuj inną wersję tej gry.
  • 0

#9 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 21 02 2008 - 17:04

Skopiowałem z dysku twardego folder z działającym Warcraftem i ów Warcraft działał bez problemów przed formatem. Patcha mam najnowszego 1.21b. Mimo to mam ściągać z neta? (To chyba nie jest nielegalne kiedy instaluję używając oryginalnego CD-Keya?)
  • 0

#10 Killaz

Killaz

    Profesjonalista

  • 2 300 postów

Napisano 21 02 2008 - 17:48

Najważniejsze są tutaj same pliki gry. CD-Key wpiszesz oryginalny.
  • 0

#11 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 22 02 2008 - 01:53

Ściągnąłem obraz z torrenta i zainstalowałem ale nadal jest to samo... Spodziewałem się tego, próbowałem już tylu rzeczy że rozwiązanie nie mogło być tak proste. :/ Jakieś inne pomysły?

PS. Martwi mnie ta sprawa z folderem. Nie mogę znaleźć żadnego wytłumaczenia takiego dziwnego zachowania.

  • 0

#12 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 22 02 2008 - 03:02

podejrzewam, że po formacie wgrałeś najnowsze sterowniki od grafiki?
Spróbuj może wgrać jakieś starsze. Miałem kiedy podobną sytuację z kartą geforce...
Co prawda były problemy z jakąś inna grą,
ale wtedy mi pomogło właśnie wgranie starszych sterowników.

  • 0

#13 Flapper

Flapper

    Początkujący

  • 20 postów

Napisano 22 02 2008 - 11:27

Próbowałem 3 różne wersje i nic. ;)
Nie ma nikt lepszego pomysłu?
  • 0

#14 Marko_

Marko_

    Stały użytkownik

  • 279 postów

Napisano 02 03 2008 - 13:30

Tutaj masz opis podobnego problemu może naprowadzi cię na jakiś ślad.

http://forum.idg.pl/index.php?act=Print&am...81&t=125297

może to wina kodeków ?
Oczywiście grę po reinstalacji xp instalujesz od nowa NIE można kopiować folderu z grą i później jej używać. Co z wpisami w rejestrze, i pozostałymi plikami w folderze windows ?. Prawie każda gra podczas uruchomienia w swoim katalogu tworzy plik LOG z procesu uruchomienia odnajdź go i przedstaw na forum (poczytaj redme gry tam na pewno wszystko pisze - gdzie jest ten plik). Przyzna się że nie miałem przyjemności grania w tą grę :ninja: mógłbym być bardziej konkretny.
  • 0

#15 Fenring

Fenring

    Nowy

  • 0 postów

Napisano 29 03 2008 - 21:29

mam ten sam problem, chciałęm pograc w warcrafta po ok. pół roku przerwy i nie mogę. W miedzy czasie nie robięm żadnych reinstalek nic, jedynie czyściłem rejest, defragmentowałem dysk i zmieniałem sterowniki k. graficznej. Gre instalowalem z 2 płyt, instalowałęm dodatek, ściągałem patche ale nic to nie dało. Jak znajdziecie rozwiązanie problemu, to prosze napiszcie tu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych