Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wady i zalety Visty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dr Avalanche

Dr Avalanche

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 26 02 2007 - 03:55

Jakie są konkretnie nowe funkcje i zalety Visty? Bo ja oprócz grafiki jak do tej pory nie zauważyłem nic dobrego. Większość programów nie jest kompatybilna, a komp muli i tnie. Zastanawiam się nad powrotem do XPeka. Viste miałem zainstalowaną na laptopie już przed zakupem i nie mam jej na płycie. mam tylko na jednej z partycji plik Recovery. Zajmuje on 4GB. Nie da się go skopiować ani podzielić. Nie bardzo wiem czy przy stawianiu nowego systemu nie skasuję tego pliku, a nie wiem jak go przepalić na płytki. Może kiedyś
przesiądę się na lepszego kompa to Vista się przyda. Jak skopiować ten plik na płytę Może ktoś wie jak to zrobic? I jakie są nowe możliwości Visty w porównaniu z XP?

  • 0

#2 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 26 02 2007 - 08:55

jezeli chodzi o Viste to potrzebuje ona dosyc sprawnego kompa pod wzgledem wydajnosci, tak okolo 2,5 ghz procek, 1 gb ram dla juz w miare komfortowej pracy. Co do zalet / hmm szybszy start?? Ladny Wyglad, Wady?? Nie ma jeszcze wszystkich sterownikow ale te podstawowe wymagane do normalnej pracy juz naszczescie sa :rolleyes:. Co do pliku to nie wiem, zapewne jest to plik z preinstalowanym juz systemem oraz all sterownikami w formie obrazu ghost.

  • 0

#3 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 26 02 2007 - 16:07

Zalety: ładny wygląd
Wady: w zasadzie cała reszta. Nie korzystałem zbyt długo z tego systemu, ale mogę powiedzieć, że jest: niestabilny, powolny i duży!

Vista nadaje się dal ludzi, którrzy korzystają z komputera do pracy w wordzie, exelu itp. i nie mających nic do stracenia (profesjonalistą nie polecam Visty ponieważ "padnięcie" systemu może ich dużo kosztować, zwłaszcza jeżeli nie mają nawyku częstego zapisywania danych podaczas pracy...).

Wnioskek:
Pomysł o powrocie do poprzedniego systemu jest co najmniej dobry! :rolleyes:.
  • 0

#4 Macko

Macko

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 26 02 2007 - 21:09

Lepiej poczekać, aż dopracują tą Viste... Brak sterowników do kart pod DX10 to pomyłka. Myśle za jakiś rok dopiero sobie załatwić Vistę, bo teraz to chyba nie zazbyt :rolleyes:
  • 0

#5 minox

minox

    Początkujący

  • 67 postów

Napisano 26 02 2007 - 21:37

blad: Najnowsze sterowniki od nVidia 100.64 sa w pelni kompatybilne z systemem Windows Vista / maja certyfikat WHQL oraz sa w 100% zgodne z DX10.
  • 0

#6 Lukman

Lukman

    Początkujący

  • 30 postów

Napisano 26 02 2007 - 21:39

ja was nie rozumiem przecież jak wychodził XP była taka sama gadka ze niestabilny niema nic na nią a to totalne bzdury
Przecież Vista jest fajnym systemem ale jednak trzeba będzie poczekać asz stanie sie standardowym Windowsem tak jak XP i jednak nvidia popełniła moim zdaniem największą pomyłkę ze wydała tak późno karty na DX 10 moim zdaniem to największa pomyłka.
  • 0

#7 PC Pogromca

PC Pogromca

    Stały użytkownik

  • 239 postów

Napisano 26 02 2007 - 21:57

ja was nie rozumiem przecież jak wychodził XP była taka sama gadka ze niestabilny niema nic na nią a to totalne bzdury
Przecież Vista jest fajnym systemem ale jednak trzeba będzie poczekać asz stanie sie standardowym Windowsem tak jak XP i jednak nvidia popełniła moim zdaniem największą pomyłkę ze wydała tak późno karty na DX 10 moim zdaniem to największa pomyłka.


Chyba sam nie wiesz co mówisz! XP to najbardziej niestabilny Windows (prócz Visty)!
  • 0

#8 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 26 02 2007 - 22:12

Ludzie narzekają i zawsze będą narzekać. Choć wkońcu Vista wyprze XP ale nie tak szybko i to dopiero za kilka lat.
  • 0

#9 coolzio

coolzio

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 27 02 2007 - 01:55

Wyprze i to na pewno ale to jeszcze trochę bitów musi upłynąć... Tymczasem, jeżeli chodzi o mnie i moje zdanie na temat Visty mogę wrazić jednym CLICK!
A tak na poważnie. Vista jest nowym systemem i jego największą wadą jest nowość tzn. że zawiera dużo błędów i niedoróbek które trzeba poprawić. XP już trochę przeszedł tych napraw i jest w miarę "bezpieczny". Do zalet to chyba trzeba zaliczyć jego możliwości i nowoczesność.
  • 0

#10 Macko

Macko

    Początkujący

  • 105 postów

Napisano 27 02 2007 - 08:25

blad: Najnowsze sterowniki od nVidia 100.64 sa w pelni kompatybilne z systemem Windows Vista / maja certyfikat WHQL oraz sa w 100% zgodne z DX10.


Oj to przepraszam, widocznie jestem do tyłu w temacie :rolleyes:
  • 0

#11 xmarc

xmarc

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 18 03 2007 - 21:43

Zalety: ładny wygląd
Wady: w zasadzie cała reszta. Nie korzystałem zbyt długo z tego systemu, ale mogę powiedzieć, że jest: niestabilny, powolny i duży!

Vista nadaje się dal ludzi, którzy korzystają z komputera do pracy w wordzie, exelu itp. i nie mających nic do stracenia (profesjonalistą nie polecam Visty ponieważ "padnięcie" systemu może ich dużo kosztować, zwłaszcza jeżeli nie mają nawyku częstego zapisywania danych podaczas pracy...).


Niestabilny - jest zdecydowanie stabilniejszy od XP czy 2000. Kwestia konfiguracji i dobrych nawykow w uzytkowaniu. No i sprzetu.

Powolny - mi smiga na moim Athlonie XP 2400+, 1GB RAM i GF 6200. Przy wlaczanym aero i bajerach.

Duzy - A komu w tych czasach zalezy na 5 GB w ta czy w tamta. A jezeli zalezy - wystarczy vLite i Vista z Aero maleje do 2 GB.

  • 0

#12 Gość_jackotrue_*

Gość_jackotrue_*

Napisano 18 04 2007 - 17:44

Zalety: ładny wygląd (ale to kwestia gustu), dość stabilne działanie, łatwiejsza praca z systemem.
Wady: wymagania sprzętowe, niekompatybilność ze starszym softem i sprzętem, Vista wciąż jest niedopracowana.
Wnioski: zaczekam na lepszego kompa i Service Packa 1.

  • 0

#13 jarux

jarux

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 18 05 2007 - 21:11

Ja miałem zainstalowaną Viste na dość słabym kompe(Athlon 1200, 512RAM, Geforce2 MX400) i działała wmiare dobrze. Zrobiłem mały test. na XP i Viście wgrałem Aquanoxa i sprawdziłem ile FPS mam w wybranym miejscu. w Viscie spadek wydajnosci miałem o około 10%. Według mnie spowodowane jest brakiem dobrych sterowników do mojej karty. Co najważniejsze ani razu nie zawiesiła się.
  • 0

#14 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 19 05 2007 - 13:57

Wdł. mnie zaleta jest wygląd
Wada: to jak i w każdym Windowsie w miare upływu czasu korzystania system coraz to bardziej się zamula, następna wdl mnie wada nie jest tak rewelacyjna wyszukiwarka w tym systemie została lekko przereklamowana, tak poza tym można by było wymieniać i wymieniać ale po co i tak w koncu kiedyś trza będzie sie przesiąść na Viste, technologia idzie na przód, komputery coraz to większa wydajność ale mimo to trza jeszcze poczekać.
  • 0

#15 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 19 05 2007 - 16:36

Z XP było na początku podobnie. Jednak XP miał nieco łatwiejszy "start", z tego względu, że jego poprzednik, Millenium, to było kompletne dno!
Jednak dzisiaj uważam, że XP stał się (po wszystkich aktualizacjach) w miarę stabilny a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że całkowicie stabilnym systemem. Ma w 3 kompy z tym systemem i - po wypracowaniu pewnych nawyków - można na nich swobodnie pracować. Na jednym z kompów XP "stoi" już prawie 3 lata! Bez żadnej reinstalki!
  • 0

#16 deepcry

deepcry

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 29 10 2007 - 18:54

Do gier:
Masz nowy komputer z Geforcem 8800, dwurdzeniowym procesorem i przynajmniej 2GB pamięci i szybkim twardym dyskiem? Instaluj Vistę bez wachania.
Spadek wydajności w starszych grach będzie w twoim przypadku niezauważalny, nowe gry będą działały lepiej ze względu na lepsze wykorzystanie sprzętu.

Masz jednordzeniowy procesor, lub kartę graficzną nie obsługującą Direct X 10, lub mniej niż 2GB pamięci? Instaluj Windows XP, zapomnij o Windows Vista. Gry w które grasz będą działały gożej na Windows Vista.

Masz 2 rdzeniowy procesor, kartę graficzną nie obsługującą Direct X 10, ale masz 2GB pamięci ram? Lepszym wyborem będzie Windows XP, ale możesz śmiało instalować windows Vista. Większość gier będzie działała tak jak na Windows XP, lub minimalnie gożej. Jedyną bolączką jest brak sprzętowego przyspieszenia dźwiękowego, dla gier nie obsługujących Open AL.

Do pracy:
Masz w miarę nowy sprzęt, 2 rdzeniowy procesor i więcej niż 1GB RAM? Lepszym wyborem będzie Windows Vista, ze względu na bezpieczeństwo, oraz niezawodność.

Masz starszy sprzęt i więcej niż 1GB RAM? Jeżeli upewnisz się, że są sterowniki na Windows Vista do twojego sprzętu, możesz śmiało instalować nowy system.

Masz stary sprzęt i mniej niż 1GB RAM? Instaluj Windows XP. Jest to wciąż dobry system, potrzebujący mniej zasobów od Windows Vista. Dlatego w twoim przypadku starszy system będzie lepszym rozwiązaniem.
----
Windows Vista aby dobrze działał potrzebuje minimum dwu rdzeniowego procesora. Owszem na jednordzeniowym też bez problemu pujdzie, jednak komfort pracy będzie trochę gorszy.

Bez wątpienia system Windows Vista, jest przeznaczony dla nowego sprzętu i najnowszych aplikacji.
  • 0

#17 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 10 12 2007 - 16:31

A która z wersji Visty jest najlepsza do domu, neta i gier?Bo muszę dziś dokonać wyboru.
  • 0

#18 ollerm

ollerm

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 11 12 2007 - 18:25

Na pytanie wyżej nie odpowiem bo brak czasu na gry.. komp służy do programownaia :)

zalety to ładny wygląd, szybka, stabilna...
Myśle że trochę wyolbrzymione są te złe cechy systemu.. U mnie działa bez problemu, sterowniki też bez problemu.
Mój komp to Aristo Smart460: Intel Dual Core T2080 ~1.73 GHz, 2 GB ram, 120 HDD.
Na stabilność nie moge narzekać, odpukać, nie zawisił mi się jeszcze system.
Narzekanie w naturze człowieka....
  • 0

#19 Bardock

Bardock

    Ocean of Apathy

  • 985 postów

Napisano 11 12 2007 - 20:45

Moje pytanie wyżej nieaktualne, chwile po nim instalnąłem Vistę Ultimate :) Nie narzekam, jest super! I ten efekt aero xD Wiecie jak włączyć aero 3d?
  • 0

#20 Gość_qwerty11_*

Gość_qwerty11_*

Napisano 16 12 2007 - 14:03

heyka mam P4 3.2 Ghz 1.5 gb ramu DDR2 gforce 7600 GS czy na tym sprzęcie bedzie poprawnie działała VISTA ??

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych