Skocz do zawartości


Zdjęcie

WARNING! Your Flash Player may be out of date.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 waler

waler

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 31 03 2014 - 22:48

Witajcie,

Mam problem - od wczoraj na niektórych stronach (popularnych jak google, youtube, facebbok, wp, onet) wyskakuje komunikat na całą stronę:

WARNING! Your Flash Player may be out of date. Please update to continue

Nie da się przeglądac strony, jest szare tło i komunikat. Po wcisnięciu OK (jedyna opcja wyboru) przenosi nas na fałszywą stronę flashplayer i każe instalować. Kliknałem pobierz program - NOD32 odrzucił jako koń trojański.

Rzecz dzieje się na każdym komputerze który mam podlączone do routera - nawet na telefonie z androidem po podlączeniu do wifi pokazuje tem błąd na tych samych stronach co w komputerze.

Po włączeniu transmisji danych w telefonie problem znika - strona ładuje się normalnie.

Czytałem, że jest to jakiś nowy atak na routery - kilkanaście dni temu ktoś wszedł mi na router, zmienił jego nazwe na "freedom ukraine" a za chwilę z powrotem na tą samą co była.

Chcąc się połączyć telefonem pokazał, że nie może znaleźć sieci wifi - to znaczy że coś było grzebane.

Tyle, że mój router miał 15 znakowe hasło, filtracje MAC, firewall oraz był ukrytym.

W okolicy nie ma nikogo kto mógłby wyciąc mi taki numer, pozostaje wejście przez internet.

Czytałem, że wiele osób ma taki problem ale jak sobie z nim poradzić?

To nie wina komputera tylko routera.

Na chwilę obecną mam włączone wszystkie możliwe zabezpieczenia (takie jak wyżej napisałem) lecz problem nadal wystepuje.

Co robić??



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 01 04 2014 - 00:59

Podaj logi z OTL

  • 0

#3 waler

waler

    Początkujący

  • 33 postów

Napisano 07 05 2014 - 12:40

Witam ponownie

Nie odpisałem na poprzedni post bo za kilka dni sam problem ustąpił i zapomniałem o temacie. Lecz znów jest to samo - na wszystkich komputerach i telefonie podlączonych do routera pojawia się taki sam komunikat.

Dodam, że moim dostawcą sieci jest Netia.

Myslę, że jakieś dane z komputera sa tutaj zbędne ponieważ jeżeli (tak jak na obecna chwilę) uruchamiam w telefonie połączenie danych po sieci komórkowej i włączam opcję routera to żadne problemy na żadnych stronach nie wystepują. Po prostu znikają bez nawet czyszczenia historii przeglądarki i to na każdym urządzeniu/komputerze

Myślę, że wina leży w samym routerze, lecz co zrobić?

Co dziwne nawet antywirus na komputerze zaczął blokować pewne strony (lecz nie wszystkie) na których występował ten komunikat - w powodzie podawał koń trojański.

 

Wchodząc do routera zauważylem, że zmienia się (albo ktoś zmienia) serwer DNS routera. Jeżeli przerzucę na "ustaw domyślny" problem znikał, lecz teraz pozostaje.

Dodatkowo tak jak wcześniej napisalem mam filtrację adresów MAC kart sieciowych, lecz jedna z moich kart zmienia okresowo swój adres MAC tak, że komputer przestaje się łączyć z routerem. Jak to jest możliwe?

Przecież karta nie powinna mieniać swojego adresu MAC, który jest wypisany na jej obudowie. A ona tak po prostu co jakiś czas zmienia swoje dane - bądź ktoś włamuje się na router i zmienia ustawienia komputera podłączonego do tej sieci. Nie znam się ale na moje oko ten adres powinien być stały przez caly czas.



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych