Skocz do zawartości


Zdjęcie

W poszukiwaniu windowsowych folderów w linuxie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 motyx

motyx

    Zaawansowany użytkownik

  • 571 postów

Napisano 06 09 2008 - 16:56

Sypnal mi sie windows i odpalilem linuxa z plyty (live cd). Szukam pewnego folderu na partycji C (ktorej tez nie widze) i chce go przeniesc na partycje D. Gdzie mam tych rzeczy szukac?

Dodam ze windows nie hcce ruszyc po zmianie chlodzenia na grafike.

  • 0

#2 muscat

muscat

    Początkujący

  • 87 postów

Napisano 06 09 2008 - 17:56

Szukam pewnego folderu na partycji C

Jeżeli sam nie wiesz czego szukasz, to tym bardziej My nie będziemy wiedzieli, więc sprecyzuj pytanie, jaki to ma być folder ?? Nic nie napisałeś z jakiej dystrybucji korzystasz. Kopiowanie plików najlepiej przeprowadzić wprost spod konsoli (terminal). Tylko napisz czego konkretnie szukasz :rolleyes:

Co do windowsa, to jak sprawa ma się z trybem awaryjnym ?? Czy błąd występuje na etapie ładowania systemu czy na innym ?? Mam za mało informacji, aby cokolwiek sensownego doradzić. Napisz coś więcej.

  • 0

#3 kurio

kurio

    Pan

  • 282 postów

Napisano 06 09 2008 - 20:20

Jesli windowsa masz na partycji (niech to bedzie sda1) to musisz ja najpierw zamontowac:
Wstukaj w terminal, jedyne co musisz wiedziec to ktora partycja jest windowsowa i odpowiednio podstawic pod sda1 (tak jest w moim przypadku).
su
mkdir /mnt/windows && mount /dev/sda1 /mnt/windows && cd /mnt/windows
I tam juz sobie szukasz folderu.
  • 0

#4 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 08 12 2008 - 17:25

Dodajmy jeszcze, że aby sprawdzić oznaczenie partycji wystarczy spod roota wydać polecenie fdisk -l.
W większości dystrybucji na roota zalogować mozna się przy pomocy polecenia su. W systemie Ubuntu jest to domyślnie zablokowane, jeśli więc pracujemy na LiveCD Ubuntu należy wpisać sudo -i aby zalogować się na konto administracyjne.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych