Skocz do zawartości


Zdjęcie

Vista i zamulanie systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 boolzee

boolzee

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 08 05 2007 - 17:46

Vista w stanie spoczynku obciąża mi procesor ok 15-20% . To sporo jak na sam system operacyjny. Jeszcze dziwniejsze jest to że podczas używania explorera typu: przeglądanie katalogów czy przesuwanie okien - obciążenie skacze do ok 50-80 , a czasami nawet do 100%. Czy Wam też tak obciąża system? Zastanawiam się czego to może być przyczyna, bo nie wierze w to że OS może być aż tak zamulający na świerzo po instalacji. Mam zainstalowane nowe sterowniki od Płyty głównej i karty graficznej.

Specyfikacja komputera:
Athlon64 3000
Asus K8N SLI
2048 MB RAM
GeForce 7900 GS
Creative Audigy 2

  • 0

#2 DanBK

DanBK

    Stały użytkownik

  • 292 postów

Napisano 09 05 2007 - 19:16

A masz moze sidebara uruchomionego? Bo on strasznie obciaza system (w stanie spoczynku to sie uwydatnia)
"Czy Wam też tak obciąża system?"
Vista jest zamulona i sama zamula (w skrocie jest zasobo[beeep]na), wiekszoci tak muli ale biorac pod uwage twoja konfiguracje sprzetowa to wszystko
opuznia procek, ciutke za slaby pod ten system (za slaby z uruchomionymi "wodotrykami"). Microsoft stwozyl ten system z mysla
o procach nowszej generacji.

  • 0

#3 capooh

capooh

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 12 05 2007 - 12:08

Hej!
Zainstalowałem kilka dni temu Viste Ultimate.
Komputer przyśpieszył jakieś 20-30%, jeżeli chodzi o Windowsa. Dużo daje wyłączenie wszystkich możliwych wodotrysków. W porównaniu z Ubuntu 6.10 nie widzę wielkiej różnicy szybkości. Być może jest to spowodowane tym, że Vista obsługuje mój 64bit procesor AMD.
Moja konfiguracja:
Notebook Gateway MX6446
Amd64 2Gh
1Gb RAM
Zintegrowana grafika intela 256 - nie pamietam jak się nazywa :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych