Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uwaga na cypryjskie firmy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 21 05 2009 - 21:06

Tutaj przyklad jak to dziala:

http://www.cypryjska-firma.com/

Wykupujesz sobie taka firme. W polsce masz slupa. Towar kupujesz na dane cypryjskie - netto (u polskich disti dystyrbutorow) . Nie sprzedajesz na faktury vat/paragony - wiec spobie sprzedajesz w cenach netto - robiac jawny MEGA walek. I tak wlasnie dzialaja Matravers (Ci sie nawet z tym nie kryja - LOL - a wysylaja z Polski), suntrade , imrch i E-N-T-E-R (poprzednie konto miecia_kras - zawieszone prze zallegro). Wielu klientow pisalo - dostaja gwarancje od w/w "firm" (na gwrancji sa nazwy kont allegro), nie ma ZADNEGO paragonu ani faktury itd.

Wszystkie te firmy-slupy ce[beeep]e:

- brak JAKICHKOLWIEK DANYCH na stronie o mnie/ w aukcji
- podany nr telefonu - komorka na karte (czyli anonim)
- biuro-slup w Polsce, do ktorego podrzucane sa paczki i wysylane do ludzi
- lewa firma na cyprze, wykupiona na wzor w/w linka
- i wszystko leci bez podatku VAT

To jest MEGA przewal na dosyc spora skale (w branzy IT sprzet ma duze ceny, wiec sa to setki tysiecy wylludzone na VATcie.)

A gwarancją można tylko się podetrzeć.

  • 0

#2 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 21 05 2009 - 23:08

Co głównie wciskają?

  • 0

#3 KAESowski

KAESowski

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 21 05 2009 - 23:47

A nie można oddać na gwarancję do producenta?
  • 0

#4 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 22 05 2009 - 09:25

co wciskają wszystko , płyty , grafy , procki ,ramy , dyski itp mają niższe ceny od innych i dużo u nich kupuje i w ten sposób trzepią dużą kasiore nie płacąc Vat-u. do gwarancji nie ma żadnego paragonu czy faktury , jeśli bedziemy chcieli odesłac sprzet to nie mamy gdzie. A producent niewiem czy nam naprawi sprzęt jeśli nie mamy gwarancji producenta tylko tego użytkownika.

ich konta na allegro:
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=10889584
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=11894079
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7225160

jak widac ceny mają niskie np 4830 juz za 330zł można kupic , co kusi ludzi , niestety rozczarują się jak coś nawali.
  • 0

#5 konrad18

konrad18

    Zaawansowany użytkownik

  • 548 postów

Napisano 22 05 2009 - 10:17

uff dzięki Jack kilka negatywnych komentarzy:

Prosba o fakture - ktora podobno sprzedawca wystawia - spowodowala milczenie po drugiej stronie, kolejne emaile pozostawaly bez odpowiedzi. Zakupu dokonalem w innym sklepie. Zalecam ostroznosc przy zakupach u tego sprzedawcy.


Kupiłam dysk którego nie było pomijac ze bylo wstawionych 100 a kupily 3 osoby w tym Ja, ale to nie koniec gdy zapropowałam inny niestety nie bylo tego tez a bylo 100 wystawionych, Firma niekompetentna jak dla mnie..dlatego negatyw!!

NIE POLECAM Czas realizacji aukcji prawie 2 tygodnie Aukcja sfinalizowana dopiero po kilku mailach Towar OK ale wątpliwa gwar. NIE WYSTAWIAJĄ POLSKICH FAKTUR Na pytanie gdzie faktura odpowiadają żebym kupił sobie ją u kogoś kto nimi handluje.


UWAGA DO WSZYSTKICH KUPUJĄCYCH - NIE NAPĘDZAJCIE NIELEGALNEGO HANDLU! FIRMA MATRAVERS NIE ISTNIEJE! TO PRZEMYTNICY Z CYPRU, NIE PŁACĄ PODATKÓW, NIE FAKTURUJĄ SPRZEDAŻY - GWARANCJA NA PRODUKTY NIE JEST WAŻNA! JUŻ 100 OSÓB SIĘ ZGŁOSIŁO!

Do transakcji nie doszło. Dwa tygodnie czekałam na przesyłkę, która - jak się okazuje nigdy nie została wysłana.Brak poszanowania dla klienta - zapewniano mnie że przesyłka jest w drodze!! Kompletny brak profesjonalizmu. NIE POLECAM!!



a co do samych aukcji jak coś ma być drogie jak kupowałem komputer wybieram sklepy internetowe znane i sprawdzone.
  • 0

#6 jackass

jackass

    Staruszek Jack

  • 8 823 postów

Napisano 22 05 2009 - 10:25

Sam komentarz mówi za siebie:

"UWAGA DO WSZYSTKICH KUPUJĄCYCH - NIE NAPĘDZAJCIE NIELEGALNEGO HANDLU! FIRMA MATRAVERS NIE ISTNIEJE! TO PRZEMYTNICY Z CYPRU, NIE PŁACĄ PODATKÓW, NIE FAKTURUJĄ SPRZEDAŻY - GWARANCJA NA PRODUKTY NIE JEST WAŻNA! JUŻ 100 OSÓB SIĘ ZGŁOSIŁO!"


O tym procederze poinformowałem allegro ciekawe co z tym zrobią.


EDIT.

Dostałem odpowiedz od allegro i napisali że każdy allegrowicz odpowiada sam za siebie , za swoje aukcje itp . Nic konkretnego nie napisali.
  • 0

#7 Piotr Jarzębowski

Piotr Jarzębowski

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 24 11 2012 - 15:30

Witam Wszystkich.
Niedawno spotkałem się z agentem z Cypru, który szczegółowo wyjaśnił mi na czym polega interes i co wchodzi w skład jego usług. Podał kilka pakietów jakie mogę wybrać, każdy opisany, jasna umowa na piśmie! Takim sposobem stałem się posiadaczem firmy na Cyprze. Moje zaufanie wzbudził fakt że facet to Cypryjczyk. Po wpisaniu do wyszukiwarki firma na Cyprze wybrałem go z pośród kilku na liście, zainteresował mnie fakt że nazwa domeny była związana z cypryjską firmą. Na stronie formularz do kontaktu z informacją, że ktoś oddzwoni, no dobra co mi tam, wpisałem nr. i wysłałem.Miłe zaskoczenie tego samego dnia oddzwoniono do mnie , a osoba z którą rozmawiałem mówiła po polsku, co prawda wyczuć można było akcent, ale szło się dogadać. Aha, można na tym zarobić i opłaci się

Pozdrawiam Piotrek.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych