Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utworzenie wirtualnego dysku (sieciowego).


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 elpolacco

elpolacco

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 12 12 2010 - 18:14

Czy jest możliwe utworzenie dysku sieciowego na komputerze stacjonarnym tak, abym dane które wrzucę na któregoś kompa automatycznie znalazły się na drugim komputerze (takie auto uzupełnienie). Korzystam z obu komputerów i zawsze mam problem z notatkami ze szkoły ponieważ czasami pobieram je na jednym komputerze, a inne na drugim i zawsze mi któryś brakuje.

Mam internet radiowy w domu. Do tego podłączony jes AP który odbiera dane i router który rozprowadza je po całym domu (wysyła). Posiadam w domu dwa komputery - stacjonarkę i laptopa. Laptop odbiera internet za pomocą wifi.

Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc.

  • 0

#2 Gość_cabana_*

Gość_cabana_*

Napisano 12 12 2010 - 18:26

Użyj opcji udostępniania plików :D Jednego z PC używaj jako serwera gdzie będą trzymane pliki.
Po pierwsze 2 PC muszą być w tej samie grupie roboczej. Podaj systemy jakie posiadasz na tych komputerach.

  • 0

#3 elpolacco

elpolacco

    Początkujący

  • 14 postów

Napisano 13 12 2010 - 00:21

Użyj opcji udostępniania plików :D Jednego z PC używaj jako serwera gdzie będą trzymane pliki.
Po pierwsze 2 PC muszą być w tej samie grupie roboczej. Podaj systemy jakie posiadasz na tych komputerach.


Ale czy dane będą się same synchronizowały (uzupełniały)? Chodzi mi o to, że pobieram jakieś pliki z neta po za domem (w delegacji) i po powrocie do domu podłączając się do sieci chciałbym, aby te pliki samoczynnie skopiowały się na stacjonarkę. Jest to wykonalne?

Jeśli chodzi o systemy to na stacjonarce win xp, a na lapku vista.
  • 0

#4 Kantoro

Kantoro

    Zaawansowany użytkownik

  • 550 postów

Napisano 13 12 2010 - 09:42

A nie lepiej logować się poprzez puplit zdalny do stacjonarnego ?
  • 0

#5 keddie

keddie

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 29 12 2010 - 10:28

wygooglaj "Sync toy" - darmowy soft od Microsoftu do synchronizacji folderów

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych