Skocz do zawartości


Zdjęcie

Utracona struktura katalogów na dysku , jak odzyskac ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lucky_luck

Lucky_luck

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 01 2008 - 18:01

Witam

Zawiesił mi sie system > nacisnełem reset> właczałyło sie sprawdzanie spojnosci dysku > popracowało troche i poinformował mnie ze naprawił niepoprawny wpis na moim dysku..właczam windwowsa a tam tylko pare folderów a powinno byc okolo 150 (Dołączona grafika!Dołączona grafika!Dołączona grafika!Dołączona grafika!) .Ilosc zajetego miejsca na dysku jest taka sama. takze pliki sa napewno tylko ja nie mam do nich dostepu. Jak przywrócic strukture tego katalogu. Zaisntalowałem pare programów do odzyskiwania danych ale one odzyskuja tylko skasowane pliki. A te pliki nie sa skasowane tylko nie ma do nich sciezki na dysku.I te programy ich nie widza ( file inspector recovery ).

Jak to naprawic bede bardzo wdzieczny za pomoc

Zainstalowany system to windows xp ntfs. Dysk na którym uszkodziły mi sie dane ma system fat32

  • 0

#2 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 17 01 2008 - 18:14

wejdz w panel sterowania>>>opcje folderów>>>>widok>>>zaznacz opcie pokaż ukryte pliki i foldery może coś odzyskasz

może pomoże

  • 0

#3 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 17 01 2008 - 18:34

a tak przy okazji- dla czego używasz FAT32 który jest dużo wolniejszy? radzę przekonwertować na NTFS
  • 0

#4 Sanko

Sanko

    Pomocnik Tweaks.pl

  • 430 postów

Napisano 17 01 2008 - 18:44

NTFS jest przede wszystkim szybszy i bardziej wydajny na dyskach twardych powyżej 500 MB, oferując klastry wielkości 4 kB, oprócz tego dysponuje rozbudowanymi atrybutami dla plików

FAT32 wymaga partycji o minimalnych rozmiarach 512 MB. Jednak FAT32 ma też wady – na razie nie można kompresować dysków z takim systemem plików, a także wiele systemów operacyjnych nie rozpoznaje FAT32
  • 0

#5 krzyhoo

krzyhoo

    Admin

  • 1 039 postów

Napisano 17 01 2008 - 18:53

//edit
  • 0

#6 Lucky_luck

Lucky_luck

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 17 01 2008 - 19:21

Te foldery nie sa ukryte .to nie działa. Uzywam ntfs na nowym dysku a to był stary 6 gb z danymi i juz nie chciałem go formatowac na ntfs
  • 0

#7 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 18 01 2008 - 10:32

NTFS jest przede wszystkim szybszy i bardziej wydajny na dyskach twardych powyżej 500 MB, oferując klastry wielkości 4 kB, oprócz tego dysponuje rozbudowanymi atrybutami dla plików

FAT32 wymaga partycji o minimalnych rozmiarach 512 MB. Jednak FAT32 ma też wady – na razie nie można kompresować dysków z takim systemem plików, a także wiele systemów operacyjnych nie rozpoznaje FAT32

Sanko a widziałes w nowym komputerze dysk o wielkosci mniejszej niż 500MB?
Teoretycznie fat jest szybszy bo komputer nie musi sprawdzać za każdym razem uprawnień plików, w praktyce róznicy nie widać, przynajmniej nie na nowych komputerach
Jęsli chodzi o rozpoznawanie to znacznie wiecej systemów ma problemy z ntfs niż z fat
  • 0

#8 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 23 01 2008 - 17:38

Dlaczego ja mam klastry 4bajty na FAT32, a ponadto dlaczego 32bajtowe klastry są szybsze jak na tej partycji mamy film? Radzę się zastanowić..
Spróbuj uruchomić Advanced data recovery czy też inny program do odzyskiawnia plików, testdisk itp.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych