Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uszkodzona plyta glowna w Laptopie


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 flowmasterpl

flowmasterpl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 30 03 2010 - 21:38

Witam

Mam problem z moim leciwym juz laptopem firmy iQon model LM7WM, jakies pol roku temu doszlo w nim do spjecia, najprawdopodobniej w wyniku upalenia sie jednego elementu we wtyczce zasilania, w efekcie wtyk i wtyczka "zespawały" sie ze soba, a ze w takiej konfiguracji dostanie sie do wnetrza laptopa jest niemozliwe, bylem zmuszony do uzycia sily, w gruncie rzeczy powiodlo sie, rozebralem laptopa na czesci pierwsze, wlutowalem na nowo wtyczke i wszystko pieknie gralo.

Niestety po uruchomieniu, system Windows XP przejawial anomalie w dzialaniu, dziwne przeciazenia, i nie dzialajacy LAN, po wielu bezskutecznych probach przywrocenia polaczenia i stabilnosci systemu, zdecydowal sie na format i wtedy na jaw wyszedl problem.

Podczas procesu instalacji, z tego co pamietam na 79% [instalowanie sieci], instalator zawiesil sie i nie ruszyl juz dalej, oczywiscie probowalem kilka razy, dla pewnosci z inna plyta instalacyjna i za kazdym razem to samo.

Na podstawie przeprowadzanych przezemnie wczesniejszych prob reanimacji systemu, doszedlem do wniosku ze przeskok iskry musial uszkodzic Chipset odpowiedzialny za LAN, tak jakby system wysylal do niego zapytanie a nie dostawal odpowiedzi

Ktos kiedys powiedzial mi co nalezalo by zrobic, przygotowac za pomoca programu nLite wersje systemu z pominieciem instalowania skladnikow odpowiedzialnych z obsluge Lan wlacznie ze sterownikami od mojej karty - zlozylem juz zapytanie o taka wersje na odpowiednim forum ale narazie nikt nic konkretnie nie potrafi mi odpowiedziec

Aktualnie jestem zmuszony do korzystania z Ubuntu, ale przy mojej konfiguracji sprzetowej nie moge dostac odpowiednich sterownikow, pozatym system Windows jest mi potrzebny do pracy, a zamienniki nie wchodza w gre, zreszta takowych nie ma. Posiadam co prawda drugi komputer z Systemem Windows Vista ale laptop pozwalal pracowac mi w terenie

Po dlugim wstepie czas przejsc do sedna sprawy"

Czy ktos potrafi mi powiedziec czy jest fizyczna mozliwosc wylaczenia LAN na plycie glownej? I jak tego dokonac - uprzedze ze w Bios'ie takiej opcji nie mam.

Bardzo prosze o pomoc

Pozdrawiam

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 31 03 2010 - 11:39

Czy ktos potrafi mi powiedziec czy jest fizyczna mozliwosc wylaczenia LAN na plycie glownej

nie ma, a nawet gdyby była, to taka możliwość musi istnieć w biosie, to bios jest wczytywany najpierw, skoro to on posiada zapisaną informację o karcie sieciowej, a wyłączyć się tego nie da, to reszta też musi się do niej odwoływać, prawda, że logiczne?

Użytkownik geronimoo edytował ten post 31 03 2010 - 11:39

  • 0

#3 flowmasterpl

flowmasterpl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 03 2010 - 12:01

nie ma, a nawet gdyby była, to taka możliwość musi istnieć w biosie, to bios jest wczytywany najpierw, skoro to on posiada zapisaną informację o karcie sieciowej, a wyłączyć się tego nie da, to reszta też musi się do niej odwoływać, prawda, że logiczne?


Nie koniecznie, bo wykwalifikowany serwis bez zadnego problemu moze mi to napreawic, koszt ok 300 zl, bylem, rozmawialem. A Twoj "wywód" wcale nie jest logiczny. tylko bezwzgledu na rzetolnosc zawartych w nim informacji, brzmi ironicznie i pseudonaukowo.
  • 0

#4 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 31 03 2010 - 13:18

Ale co może Ci naprawić? Nie działającą sieciówkę? Przecież to oczywiste, że można to naprawić, tak samo jak wszystko albo prawie wszystko, ale nie o to pytałeś (przeczytaj może jeszcze raz postawione przez siebie pytanie)

Czy ktos potrafi mi powiedziec czy jest fizyczna mozliwosc wylaczenia LAN na plycie glownej?

, więc zastanów się nad swoją pokrętną logiką. Co do ironii to nie wiem gdzie i jak ją zauważyłeś, zazwyczaj ludzie z kompleksami widzą rzeczy które miejsca nie mają, Ty pewnie się do nich zaliczasz, wzbudzasz tym samym nie potrzebną nikomu polemikę nie na temat, odczytać to można też jako trollowanie najprościej to ujmując.

EOT
Nie mam ochoty dyskutować z zakompleksionym osobnikiem.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 31 03 2010 - 13:20

  • 0

#5 flowmasterpl

flowmasterpl

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 31 03 2010 - 19:18

Ale co może Ci naprawić? Nie działającą sieciówkę? Przecież to oczywiste, że można to naprawić, tak samo jak wszystko albo prawie wszystko, ale nie o to pytałeś (przeczytaj może jeszcze raz postawione przez siebie pytanie), więc zastanów się nad swoją pokrętną logiką. Co do ironii to nie wiem gdzie i jak ją zauważyłeś, zazwyczaj ludzie z kompleksami widzą rzeczy które miejsca nie mają, Ty pewnie się do nich zaliczasz, wzbudzasz tym samym nie potrzebną nikomu polemikę nie na temat, odczytać to można też jako trollowanie najprościej to ujmując.

EOT
Nie mam ochoty dyskutować z zakompleksionym osobnikiem.


To najlepiej nie udzielaj sie w tym temacie bo zaczynasz mnie bawic, powiedzialem jedynie ze Twoja wypowiedz "brzmi" w ten czy inny sposob, sam widze masz problemu ze zrozumieniem tekstu i kto tu sie poczuł bardziej dotkniety? Najlepsza obrona jest atak? Nie prawda, idac Twoim sladem moge powiedziec ze jestes zbyt slaby zeby przyjac spokojnie kilka "ciosow", ale nie zrobie tego bo Cie nie znam i niech tak pozostanie.

Rozmawialem dzis z serwisem i da sie to wylaczyc fizycznie jak i naprawic, niechce mi zradzic w jaki sposob tego dokonac, ale oczywiste jest ze nie za pomoca zworek czy switch'ow. Jak tez sie dowiedzialem Bios nie ma nic do rzeczy.
  • 0

#6 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 31 03 2010 - 21:28

Tak się składa człowieku, że ja coś na ten temat wiem, natomiast Ty zgadujesz i polegasz na tym co powie ci SPS :mellow: , ja też nie zdradzę jak to zrobić bo takie rzeczy kosztują, teraz jarzysz? Zazwyczaj sam sobie wybieram komu i jak pomagać na forum, zwykle pomaga w tym rozwijająca się polemika, z tobą jasiu zanim się zaczęła to już się skończyła.
Że przychodzą tu trolle twojego typu to jest raczej normalne, toć to forum otwarte, zazwyczaj zawsze najwięcej mają do powiedzenia w momencie kiedy nic nie wiedzą, ja się już przyzwyczaiłem, więc ulżyj sobie. Prawda jest jedna, albo raczej dwie: "każdy kij ma dwa końce", a "pokorne ciele dwie matki ssie". ;)
Teraz to już ewidentny EOT.

Użytkownik geronimoo edytował ten post 31 03 2010 - 21:48

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych