Skocz do zawartości


Zdjęcie

Usunięcie wszystkiego na zawsze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pupcia

Pupcia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 03 2008 - 14:31

Jak usunąć wszystko z dysku na zawsze tak żeby nie dało sie ttego żadnym sposobem już przywrócić? Max ważna sprawa!!

  • 0

#2 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 06 03 2008 - 16:28

ja znam 3 sposoby:

1. zniszczenie mechaniczne, bierzesz łom, mlotek, szlifierkę i do dzieła :rolleyes:

2. degausser - urzadzenie, ktore wysyla silny impuls magnetyczny czyszczac wszystko na dysku, bez mozliwosci ponownego odczytu
jest to najskuteczniejsza metoda, ale rowniez najdrozsza. Cena urzadzenia to okolo 2500$

3. mozna tez uzyc programu DBAN- nadpisuje on dane na dysku. Trwa to troche ale jest w miare bezpieczne.

Mozna tez nadpisywac samemu. Formatujesz i usuwasz wszystkie partycje, tworzysz z nich jedna. Pozniej zapisujesz na niej jakis film.
Kopiujesz go tak zeby juz sie nie zmiescila kolejna wersja. Teraz bierzesz mniejszy plik i robsz to samo. I kolejny, kolejny...
Tak, zeby zapisac caly dysk. Taka operacje powtorz 3-5 razy i efekt powinien byc podobny do uzycia DBAN.

  • 0

#3 kpereszczak

kpereszczak

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 06 03 2008 - 16:39

Jak usunąć wszystko z dysku na zawsze tak żeby nie dało sie ttego żadnym sposobem już przywrócić? Max ważna sprawa!!

a format zwykly nie styknie? boisz sie ze ktos moze przywrocic dane??
  • 0

#4 Pupcia

Pupcia

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 06 03 2008 - 18:07

zalezy mi zeby ktoś nie przywrócił danych nigdy. Może mi ktoś powiedziec jak używać tego DBANA?
  • 0

#5 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 06 03 2008 - 19:27

Jeżeli masz szczątkowe pojęcie o Linuksie, to zainteresuj się opcją urandom.
  • 0

#6 Marix125

Marix125

    Starszy:

  • 1 394 postów

Napisano 06 03 2008 - 20:08

Metodą software'ową tego nie dokonasz, zawsze istnieje szansa odczytu.

Jedyny sposób to metoda hardware'owa, chociaż profesjonaliści są w stanie odczytać dane również z takich HDD, nawet ze spalonego dysku z pożaru można było odczytać dane, czytałem o tym w jakiejś gazecie komputerowej.
  • 0

#7 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 06 03 2008 - 21:07

jezeli zalezy Ci, zey juz nikt nigdy nie mogl odczytac tych danych to:

1. skorzystaj z degausser'a bo on da 100% pewosc
2. mozesz sie zglosic do firmy zajmujacej sie trwalym usuwaniem danych z dyskow (wyjdzie taniej)
3. mozesz calkowicie zniszczyc dysk, mlotek, szlifierka i mozna zrobic z tego drobny pylek a wtedy rozsypac to na odludziu

innych mozliwosci na 100% pewnosc nie widze
  • 0

#8 #plus

#plus

    Uzależniony od forum

  • 1 315 postów

Napisano 06 03 2008 - 21:33

Zdaje się że zwykłe nadpisywanie wystarczy, w końcu odzyskiwanie danych przez profesjonalne firmy nie jest sprawą tanią...
  • 0

#9 timmy

timmy

    Zaawansowany użytkownik

  • 624 postów

Napisano 06 03 2008 - 21:47

dokladnie Odzyskiwanie profesjonalne kosztuje 400-500 zl
  • 0

#10 webtrax

webtrax

    Stały użytkownik

  • 180 postów

Napisano 06 03 2008 - 22:01

zalezy mi zeby ktoś nie przywrócił danych nigdy.


Jeżeli nie mają być nigdy przywrócone, to nadpisanie nie daje 100% bezpieczeństwa.

odzyskiwanie danych przez profesjonalne firmy nie jest sprawą tanią...


Odzyskiwanie profesjonalne kosztuje 400-500 zl


Dla niektórych może to być duża kwota (dla mnie jest),
ale nie wiem jakie dane mają być usunięte.
Niektóre informacje zawarte na dyskach warte są setki tysięcy złotych więc zapłacenie za odzyskanie ich
400-500 zł nie jest wielkim wydatkiem.

Dlatego musisz sobie zadać pytanie, jak cenne są te informacje. Czy ktoś byłby w stanie zapłacić
powiedzmy do 1000zł żeby je odzyskać? Jeśli odpowiedź brzmi tak to upieram się przy sposobach z poprzedniego mojego postu.
Jeżeli odpowiedź jest negatywna to wówczas jak już inni wspominali wystarczy nadpisać dane.

Wybór zostawiam Tobie...
  • 0

#11 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 07 03 2008 - 08:14

Witam; są programy i to free, którymi bezpowrotnie wykasujesz wszelkie dane na dysku np. Killer zrobi to bardzo szybko i skuteczne nie do otworzenia. Nadpisuje zerami lub jedynkami, z paręnaście razy, co ważne kasuje plik lub folder, nie musisz kasować, całej partycji czy dysku zobacz na dobreprogramy i poszukaj w narzędzia plikowe/dyskowe.
Tutaj na Tweaks masz programy i masz dwa do całkowitego kasowania plików i folderów.

  • 0

#12 Nurek

Nurek

    Nie ma jutra bez komputra

  • 3 586 postów

Napisano 07 03 2008 - 13:07

Poza tym odzyskiwanie danych w specjalistycznej firmie koszuje minimum kilka tysięcy zł a nie kilkaset. 500 zł biorą w ontracku za przyjęcie dysku do analizy - biorą go i sprawdzają czy da się coś w ogóle odzyskac.
400-500 zł to biorą goscie w sklepie komputerowym którzy potrafią elektronikę z dysku przełozyć i pirackiego ontracka odpalić - to samo co można sobie zrobic samemu w domu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych