Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ustawianie Zew IP na kazdym z komputerow w LAN


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 cyc3kk

cyc3kk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 11 2006 - 15:28

Wiec sprawa ma sie nastepujaco:
Posiadam lacze DSL TP 2mbit z 4 zewnetrznymi IP (4 dla komputerow bo bram itp nie licze),

Mam modem dostarczony przez "TePse" ktorego nie moge niestety zastapic gdyz ma ustawienia niejawne i zna je tylko TP bo w/g umowy to nie ja jestem wlascicielem tegoz modemu zatem do panelu administracyjnego dostepu nie mam,

Posiadam Router+Switch+AP firmy Edimax model BR-6204WG z wejsciem WAN (do ktorego podlaczam modem DSL TP) i 4 wyjsciami dla komputerow sieci LAN.

Okazuje sie ze pomimo wprowadzenia we wlasciwosciach kart sieciowych komputerow podlaczonych do LAN wszelkich dostarczonych przez TP danych konfiguracyjnych Zew IP posiada tylko Router. On przydziela mi wewnetrzne IP (jest takie samo jak zewnetrzne niestety jednak zewnetrznym nie jest). Internet dziala nie ma z tym problemow tyle ze nie mam zewnetrznych IP dla komputerow podlaczonych do LAN wiem ze musze cos konfigurowac w routerze ale niebardzo wiem co.
Wydaje mi sie ze moze to byc cos w rodzaju tunelowania. Modem od TP jest chyba rowniez routerem i brama. Router Edimaxa laczy sie z brama od TP i staje sie brama dla pozostalych komputerow. Tyle ze on przydziela juz wewnetrzne IP a nie zewnetrzne tak jak to robi modem "TePsy" ktory niestety ma wyjscie sieciowe tylko na 1 klienta sieci LAN.
Moge zyc z port forwardingiem ale w sumie nie po to wykupione mam zewnetrzne IP...

Czekam na odpowiedz
Z gory dziekuje

Pozdrawiam - cyc3kk

  • 0

#2 eques

eques

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 24 11 2006 - 19:36

Jeśli chcesz na każdym z komputerów zewnętrzne IP i nie chcesz NAT to nie wpinaj przewodu od modemu do portu WAN tylko w switcha. Nie musisz mieć routingu, nat. Ustawiasz na każdym z komputerów inne IP, brama wszędzie ta sama i to wszystko. Nie rozumiem tylko po co. Ze względu bezpieczeństwa i pracy sieci lepsze by było rozwiązanie sieć LAN i jeden zewnętrzy adres IP.

  • 0

#3 cyc3kk

cyc3kk

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 24 11 2006 - 20:05

Niestety switch i router to jedno urzadzenie czyli chodzi o konfiguracje tylko jak?
Potrzebuje 4 komputerow z 4 roznymi zewnetrznymi adresami, a mam do dyspozycji tylko to co wczesniej wymienilem.

Jesli zle zrozumialem to prosze o sprostowanie.

Pozdrawiam - cyc3kk

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych