Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne - atrament czy laser?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 MK777

MK777

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 12 02 2014 - 17:10

Przymierzam się do zakupu urządzenia wielofunkcyjnego, największy dylemat stanowi pytanie czy kupić atramentowe czy laserowe? Nie eksploatowałbym go zbyt intensywnie, mam swojego Samsunga ML-1660, bardzo tanio mi wychodzi jego używanie, więc pewnie do czarno-białego druku nadal bym go używał. Co pewien czas jednak i skaner i kolorowy wydruk jest mi niezbędny. Czy dla niezbyt częstego drukowania warto inwestować w droższą wersję laserową? Z drugiej strony jak jest z wysychaniem atramentowych tuszy? Dawniej jak korzystałem z atramentowych drukarek to był dla mnie horror...

 

 



  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 13 02 2014 - 08:54

Popatrz na HP 1050 series cena jest dosc przystepna ale zakup nowych tuszy przekracza wartość drukarki.Podobno jest możliwość nabicia oryginalnych tuszy koszt to około 30 zł (przynajmniej w moim miescie)

  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 16 02 2014 - 20:46

Laser, ze swojej uruchamianej awaryjnie drukarki atramentowej zdążyłem już 4 razy wymieniać tusze, a laserowa działa bez zarzutu po kilka tysięcy stron.

Druk się nie rozmywa, jest czytelny i wyraźny. Niestety odpada drukowanie obrazków na płytę, zdjęć itp. ale po co to komu w dobie pendrivów po 32 GB ;) i telewizorów smart


  • 0

#4 dringt

dringt

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 20 02 2014 - 20:38

atramenty mają to do siebie że wysychają  niestety po pewym czasie, z tonerem takiego problemu nie ma ale za to urządzenie jest trochę droższe, ja bym się chyba jednak ku tej laserowej skłąniał


  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 20 02 2014 - 21:18

Sugeruję tak na powarznie nie inwestuj w urzadzenie wielofunkcyjne ani atramentowe ani laserowe w przypadku jeśli w jednym tygodniu nie będziesz wykonywał co najmniej z 10 szt druku kolorowego przy urządzeniu atramentowym a przy laserowym jeśli ma to być prywatny wydruk tak dla pokazania znajomym.

Pierwsza atramentowa, w zależności od pomieszczenia i warunków w nim panujących od tygodnia do dwóch, jak nie wykonasz wydruków konserwacyjnych to na trzeci tydzień będziesz miał problem z jakościa wydruku lub ich w góle nie wydrukujesz. I jeśłi pojemnik jest wraz z głowicą jak np. Lexmark-u to masz do wymiany taki pojemnik. Jak masz osobno pojemnik i głowicę to głowica tylko do wymiany, lecz i ona nie jest tania.

A urzadzenie laserowe to tak jabyś kupił drogi mebel i go sobie w kącie postawił. Od czasu do czasu jedynie byś sobie coś wydrukował, w rozłożeniu to w czasie to masz taki sam efekt jak z atramentówką że koszty będą rosnąć.

Dobry wybr jest taki gdzie koszt inwestycji jest w stanie się zwrócić co najmniej po dwóch latach. Czyli jeśłi w jednym miesiącu masz potrzebę wydrukowania co najmniej 100 arkuszy to jeszcze opłaca się w takie urządzenie inwestować w laserowej minmum 300 do 500 arkuszy inaczej lepiej robić kopie na pendriva lub na dysk. I powierzyć wydruk w kiosku z ksero.


  • 0

#6 kartex

kartex

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 24 02 2014 - 22:28

Wszystko zależy od tego jak często się drukuje. Jeśli rzadko to laserówka a jeśli często to wtedy może być i atramentówka.


  • 0

#7 Agito.pl

Agito.pl

    Początkujący

  • 26 postów

Napisano 06 03 2014 - 15:08

kartex ma 100% racji. wszystko zależy od tego, jak często będziesz używał sprzętu. Możemy jednak polecić urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 4615 Ink, posiadające funkcje drukarki, kopiarki, skanera i faksu, wyposażone w jedno złącze USB 2.0. Drukuje zarówno w czerni, jak i w kolorze. Sprzęt jest kompatybilny z systemami Linux, Mac i Windows. Stworzono go z myślą o użytkownikach domowych. 


  • 0

#8 doktoreczka

doktoreczka

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 10 03 2014 - 16:39

kartex ma 100% racji. wszystko zależy od tego, jak często będziesz używał sprzętu. Możemy jednak polecić urządzenie wielofunkcyjne HP Deskjet 4615 Ink, posiadające funkcje drukarki, kopiarki, skanera i faksu, wyposażone w jedno złącze USB 2.0. Drukuje zarówno w czerni, jak i w kolorze. Sprzęt jest kompatybilny z systemami Linux, Mac i Windows. Stworzono go z myślą o użytkownikach domowych. 

Polecam HP DeskJet Ink Advantage 2545. Atramentowe kolorowe z tanimi zbiornikami ze zintegrowaną głowicą. Jeśli zbiornik nawet zaschnie to oryginał kosztuje ok. 35 zł.


  • 0

#9 dringt

dringt

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 15 05 2014 - 15:01

lasery nie są teraz aż takie drogie, jak szukałem to w sumie za 200-300 zł można coś znaleźć, trzeba tylko zwracać uwagę czy są do danego modelu zamienniki żby się później nie zdziwić bo tonery są drogie


  • 0

#10 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 15 05 2014 - 20:41

Dziękujemy za błyskotliwą, kompletnie nieprzydatną odpowiedź.


  • 0

#11 dringt

dringt

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 17 05 2014 - 21:50

jak dla kogo, kiedyś się właśnie tak naciąłem. Szukałem drukarki pilnie i nie rozejrzałem się w jakiej cenie są do niej tusze, no i później był niezły problem bo się okazała bardzo droga w eksploatacji i musiałem się jej szybko pozbyć, kasa wyrzucona w błoto bo nie udało mi się odzyskać 100% włożonej kasy



  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: urządzenie wielofunkcyjne laserowe atramentowe drukarka



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych