Skocz do zawartości


Zdjęcie

Urządzenie wielofunkcyjne


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 13ytrewq

13ytrewq

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 09 05 2011 - 19:17

Planuję kupić urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, skaner, ksero) dla użytku typowo domowego. Najważniejsze są koszty eksploatacji czyli jak najtańsze zamienniki tuszy. Co możecie polecić? Nie chcę zestawów do uzupełnień, chodzi mi o możliwość wykorzystania jak najtańszych zamienników.

  • 0

#2 DeckTone

DeckTone

    Początkujący

  • 100 postów

Napisano 09 05 2011 - 21:22

W tej chwili nie da się dokładnie tego określić. W tym momencie rywalizacja pomiędzy zamiennikami a oryginałami jest tak duża, że różnica w cenach jest bardzo niewielka, a jakość podobna ( z korzyścią na stronę oryginałów). Jeśli znajdujesz dużo tańsze zamienniki ryzykujesz uszkodzeniem swojego sprzętu co nie zwróci ci kosztów, jakie zyskałeś na tych zamiennikach.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 11 05 2011 - 03:38

Z drukarkami jest tak im tańsza tym większa jest prędkość zużycia atramentu ponieważ głowice w takich drukują większymi kroplami, po drugie producent poprzez różnicę w cenie drukarka-atrament wyrównuje sobie koszty produkcji drukarki ceną atramentu. Musisz rozważyć koszt drukarki i koszt atramentu i tak kupisz np. drukarkę (mówimy tu o urządzeniu wielofunkcyjnym), Canon to koszt zamienników z chipem 15 zł bez chipa 9zł to średnia cena, cena oryginałów to 35zł do 55zł w zależności od sklepu w którym kupujesz. Ważne aby unikać drukarek z pojemnikami zintegrowanymi np. osobny pojemnik na atrament czarny ale pojemnik na atrament kolorowy ma zintegrowane trzy pojemniki na żółty, niebieski, czerwony, w takich pojemnikach jest trudno kontrolować i uzupełniać (Uwaga przypominam nie dopuszczamy do całkowitego zużycia atramentu w głowicy), atrament.
  • 0

#4 13ytrewq

13ytrewq

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 11 05 2011 - 17:44

dzięki. No dobra a może jakieś konkretne modele?;) Zwykłą drukarkę mam Canona Pixma iP1500 i o coś analogicznego w eksploatacji mi chodzi (ale urządzenie wielofunkcyjne). Użytek typowo domowy, więc to nie będzie często i intensywnie używane.
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 12 05 2011 - 01:01

Canon , cena bardzo tania, każdy kolor atramentu w osobnym pojemniku, do domowego użytku w sam raz dla ciebie.
  • 0

#6 13ytrewq

13ytrewq

    Nowy

  • 3 postów

Napisano 13 05 2011 - 19:59

dzięki wielkie!

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych