Skocz do zawartości


Upierdliwe zwiechy i restarty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 12 03 2010 - 21:58

No więc tak podkręciłem proca robiłem mu testy i wszystko grało. Aż do dziś problem polega na tym że pc się wiesza przeważnie wtedy gdy nie jest obciążony. Podczas grania w BC2 np nic się nie dzieje ale już np w crysisie co 2 próba wczytania sejva kończy się zamułą. Cały config w sygnie, to nie problem wirusa raczej bo skanowałem go kilkukrotnie, komp nie jest zakurzony, system nie jest zaśmiecony, co do minidump nic od tego czasu nowego się nie pojawiło, bsodów nie mam. Nie wiem więc co się dzieje i proszę Was o jakąs pomoc. Nie wiem co więcej tu wypisać.... dodam jedynie to że jak próbowałem nagrać płytkę to się zresetował.

// I masz :)

Użytkownik Macsch15 edytował ten post 13 03 2010 - 01:07

  • 0

#2 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 13 03 2010 - 01:05

Pamięć przetestuj memtestem lub goldmemory, wiesz jak, więc chyba nie muszę tłumaczyć jak to uruchomić i ile ma trwać. Po oc testowałeś kompa? Zapuść linx'a to Ci porządnie zagrzeje procka, ustaw dla memory "all" i run 50 times, wybierz "setings" i tu: mode 64 bit, priority class - high, number of threads powiedzmy 10, w ten sposób dowiesz się prawdy o procku, na ile jest stabilny.
do pobrania np. stąd: http://www.xtremesystems.org/forums/showpost.php?p=4080823&postcount=564

Użytkownik geronimoo edytował ten post 13 03 2010 - 01:18

  • 0

#3 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 13 03 2010 - 14:20

Jasne że wiem jak się memtestem bawić. No pogrzebie jeszcze nieco z taktem i vcore bo chciałbym to 3.7 utrzymać. Co do stresu to osobiście używam Prime 95(test minimum 1.5 godziny).Jak się dalej będzie sypał w 2 kolejności zrobię test memtestem. Ramy niby dałem na sztywno na default ustawieniach ale sprawdzić nie zaszkodzi. Wrzucę info z wyników cześć.


@edit

Zjechałem taktowaniem na 3.6 ustawiłem napięcie na 1.425V i problem zawieszania ustąpił. Co do reszty nie wiem bo nie próbowałem odpalać innych gier niż BC2 jak również nagrywać płyt Dołączona grafika
Nie wiem czy jest sens teraz testować ram. Poczekam jeszcze jak coś wyskoczy to wtedy to zrobię. Jakby coś to napiszę licząc na Waszą pomoc.

THX

PS: Overclocker ze mnie jednak żaden Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

No i kupa problem się jedynie nasilił. Zrezygnowałem z jakiegokolwiek O/C dałem wszystko na default i co? i to samo.... Nic zrobię tak:
-defragmentacja dysku c
-skany memtestem
-skan HD tune

Nic mi innego nie pozostało chyba oprócz stawiania windy na końcu gdy tu wszystko będzie ok.

Użytkownik Sicknature edytował ten post 13 03 2010 - 12:06

  • 0

#4 Krzychu25

Krzychu25

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 045 postów

Napisano 13 03 2010 - 16:21

Jak po postawieniu windy nadal nic nie będzie działało to radzę odesłać zasilacz, bo pewnie masz trefną sztukę i teraz kończy swoje życie.
  • 0

#5 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 13 03 2010 - 17:14

Jeśli nic nie pomoże to pewnie tak zrobię. Oglądałem mobo stan wizualny ok brak przypaleń napuchniętych kondensatorów itp.
  • 0

#6 Jezierski

Jezierski

    Nie truć na gg.

  • 351 postów

Napisano 13 03 2010 - 23:52

Z tego co mi wiadomo resety i zwiechy mogą oznaczać jakieś problemy z HDD. Zazwyczaj w takich przypadkach jak zwiechy i restarty- dysk nie jest uszkodzony a sam system lub jego część. Czasami jest też tak że tzw. "BadSectors" pojawiają się przy wczytywaniu systemu(ogółem błędy) które uniemożliwają poprawne załadowanie systemu i komp ci sie resetuje przez to. Wina wystepowania tych badsectorow może leżec po stronie j/w napisali "słabego" lub nie odpowiedniego zasilacza wiec jesli mozesz sprawdz jak system stoi na innym .
  • 0

#7 Gość_Mofis_*

Gość_Mofis_*

Napisano 14 03 2010 - 00:13

Z tego co mi wiadomo resety i zwiechy mogą oznaczać jakieś problemy z HDD

Na tej podstawie dopowiem że za resety co jakiś czas, nie konkretnie ten sam, może odpowiadać zasyfiony system.

  • 0

#8 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 14 03 2010 - 10:28

System zasyfiony nie jest bo mało instalowałem, w sieci na nim nie przesiaduje a komp nie zapominajmy ma 3 miesiące. Żeby zasyfić trzeba mieć czym.

Do tej pory wykonałem defragmentację dysku.
Aktualnie testuje pamięć memtestem co pewnie potrwa do jutrzejszego popołudnia. Gdy do zrobię zapuszczę HDTune i wrzucę screena.

Narazie sprawdzam :) jak będą wyniki napiszę.
  • 0

#9 izaw

izaw

    Początkujący

  • 97 postów

Napisano 14 03 2010 - 12:59

Zasyfić można w kilka sekund po podłączeniu pendriva, albo z cd/dvd, dysku z poprzedniego komputera. Żaden argument.
  • 0

#10 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 14 03 2010 - 17:54

Więć jeden test pamięci zakończył się po 4 godzinach białem ekranem... niestety nie byłem wtedy przy komputerze i nie wiem czy były jakiś błędy wcześniej lub sygnały dzwiękowe. Oto screen


Po tym postanowiłem wyjąć kość i testować następną. Zresetowałem bios bateryjką i po włączeniu komputera wyświetlił się dziwny komunikat (przed wczytaniem systemu) "Error...Last no good..."

Niestety nie zdążyłem zrobić zdjęcia i spisać treści ponieważ po 5 sekundach komputer się uruchomił normalnie. Nie wiem co się stało więc przeszedłem do testu 2 kości pamięci.

Jakieś pomysły?

Załączone miniatury

  • DSC00247.JPG

  • 0

#11 Gość_Mofis_*

Gość_Mofis_*

Napisano 14 03 2010 - 17:57

Zasyfić można w kilka sekund po podłączeniu pendriva, albo z cd/dvd, dysku z poprzedniego komputera. Żaden argument.

Do twojej wiedzy nie chodziło mi o jakiś pendrive, pliki, system sam się zasyfia przy jakim kolwiek użytkowaniu, np. rejestr.

Ale to można wykluczyć po poście #10.

  • 0

#12 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 14 03 2010 - 22:18

1.Scan HD Tune wykonany. Zero bad'ów w zakładce Health wszystko OK.
1.1 kość pamięci sprawna.

Jutro czeka mnie update biosu i test 2 kości gdyż 1 zakończył się niespodziewanie.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek rady i sugestie to niech się nie krępuje.

  • 0

#13 Gość_Sicknature_*

Gość_Sicknature_*

Napisano 17 03 2010 - 23:06

Obie kostki sprawne najnowszy bios wgrany rejestr wyczyszczony ze śmieci itp ( prawie 600MB dziadostwa wywaliło)

Dziś odpaliłem BC2 dla sprawdzenia stabilności wszystko ok.

Poszperałem nieco w sieci i to okienko o którym wspominałem wcześniej a któremu nie udało mi się w porę pstryknąć fotki oznaczało padnięty bios (zadziałała funkcja dual i wtedy własnie następowało wgrywanie).

Tak więc puki co (odpukać problemy ustąpiły)

W razie w będę dalej pisał :P dzięki i pozdro

  • 0

Zobacz więcej tematów z tagiem: reset komputera restart komputera



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych