Skocz do zawartości


Zdjęcie

Unieruchomione gniazdo na karcie dzwiękowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 25 12 2009 - 13:33

Witam ponownie.Zdarzyła mi się ciekawa lecz niemiła rzecz.Miałem podłączone głosniki pod komputer.I tak po wyjęciu wtyczki z gniazdka część mini jacka została w gnieździe.

Dołączona grafika
Komputer ma cały czas informacje ze gniazdo jest podłączone.Jedyne pocieszenie ze są to głośniki tylne.Znacie jakięs sposoby na wyciągnięcie tego.Czy tylko serwis?.jak tak wiecie jaki koszt takiej usługi wynosi.
Karta dzwięgowa zintegrowana

Ach te chińskie wtyczki :D

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 27 12 2009 - 00:06

Wymiana gniazda, z co najmniej 100zł za to wezmą, możesz spróbować sam wymienić - kupno gniazda 2.50zł na allegro, potem lutowanie i jest git, jak masz za dużą lutownice to nakładasz lut na drut miedziany i z tego lutujesz.

  • 0

#3 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 27 12 2009 - 01:01

Może to głupie pytanie ale jak to się fachowo nazywa? Gniazdo mini jack?nie znajduje, przeszukałem dział karty muzyczne ,płyty główne i ślepota nie widzę.Z lutowaniem nie jestem specjalistą ale tez nie zielony.Niby mam jeszcze 2 miesiące gwarancji ale tego nie uznają.Dzięki za odpowiedz.
  • 0

#4 Gość_unitrax_*

Gość_unitrax_*

Napisano 27 12 2009 - 07:04

najlepiej kup uszkodzona plyte, wylutuj i zamontuj gniazda na swojej obecnej, pamietaj ze laminat jest wielowarstwowy.

mozesz tez probowac otworzyc gniazdo i wydobyc ten kawalek metalu , lub spróbowac go wyjac przy pomocy tej wtyczki i kleju kropelka :D

w kazdym wypadku precyzja najwazniejsza
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 27 12 2009 - 11:44

Jak to ci gwarancji nie uznają?, włożyłeś wtyk a on nie daje się wyciągnąć, to jest nie normalne i gwarancja takie rzeczy obejmuje. Nie znasz się nie grzeb, tylko komputer pod pachę i do serwisu.
Kto wie czy już w pobliżu gniazdka ścieżek nie uszkodziłeś i płyta do wymiany.
Kto nie ma zielonego pojęcia o elektronice a zwłaszcza o lutowaniu, to ręce precz od komputera potrenuj sobie na innym sprzęcie.
  • 0

#6 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 27 12 2009 - 13:22

Na razie nikt nic nie ruszał,jakby nawet to bardziej doświadczona osoba.
Brutus myślisz ze Vobis bo u nich był kupowany,uzna to na gwarancje.Gdyż ja wątpię.
  • 0

#7 geronimoo

geronimoo

    Uzależniony od forum

  • 1 457 postów

Napisano 27 12 2009 - 22:26

Ja również w to wątpię, porównać to można do ułamanego klucza w zamku, czyli, że niby mogę zanieść zamek do sklepu w celu wymiany jak przykładowo sam złamię w nim klucz? Bez sensu argumentacja. Konstrukcja tego gniazda uniemożliwia tego typu usterki z przyczyn innych niż niewłaściwe obchodzenie się z nim przez człowieka.
  • 0

#8 rafal194

rafal194

    Zaawansowany użytkownik

  • 413 postów

Napisano 27 12 2009 - 22:37

Własne dla nich to tez jest wymówka, niezastosowanie odpowiednich wtyczek dobrej jakość.Więc marny los w wolnym czasie może w tym roku będzie ,to wybiorę się do nich.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych