Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ubuntu 10 na laptopie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 dragonos

dragonos

    Początkujący

  • 29 postów

Napisano 23 07 2010 - 16:30

Witam !

Zamierzam zmienić system operacyjny z Windowsa XP Home Edition na Linuxa - Ubuntu. Laptop to EeePC 1000HD. Nie wiem czy się opłaca, dlatego pytam. Nie mam napędu zewnętrznego i planuję instalację z Pendriva, lub dysku zewnętrznego jeżeli jest taka możliwość. Jeżeli polecacie instalację tego systemu u mnie to jaką dokładną wersję i czy da radę to odpalic z pendriva lub dysku zewnętrznego ?

  • 0

#2 SigSev

SigSev

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 26 07 2010 - 11:19

Nie wiem czy się opłaca, dlatego pytam.

To zależy, co chcesz na nim robić. Producenci gier w dalszym ciągu nie widzą potrzeby produkowania gier dla niszowych systemów operacyjnych (innych niż Windows), gdyż się to po prostu nie opłaca. Do celów innych, niż gry Linux świetnie się nadaje.

Odradzam instalację Ubuntu w wersji Desktop. Najlepszym wyborem byłaby wersja przystosowana do komputerów EeePC (http://www.ubuntu.com/netbook). Prostym sposobem można utworzyć pendrive z systemem programem Universal USB Installer. Więcej informacji o tym, jak pobrać oraz zainstalować dystrybucję znajdziesz tutaj.

  • 0

#3 Trivelt

Trivelt

    Unix fan

  • 406 postów

Napisano 16 08 2010 - 12:38

Dla standardowych zastosowań netbooka (czyli raczej nie gier a pracy biurowej, internetu) Linux, a w szczególności dystrybucje przystosowane do konkretnych modeli to IMHO bardzo dobre rozwiązanie. Dużo i tak nie stracimy nie korzystając na netbooku z Windowsa a przynajmniej możemy zyskać bezpieczeństwo, możliwośc personalizacji, szybkość działania (wszakże to właśnie zestaw Eee PC + Linux uruchomiono w 5 sekund ;-).
  • 0

#4 keddie

keddie

    Początkujący

  • 15 postów

Napisano 29 12 2010 - 09:54

Mnie osobiście nie podoba się wersja "netbook" i zawsze instaluje zwykłą "desktopową". Obecnie mam na lapku 10.04 i nie ma z nią żadnych problemów (działają klawisze multimedialne, oszczędzanie energii itd).
Co do gier - polecam Wine, dobre gry chodzą bez problemu (np. War of Warcraft xD ) oczywiście nie na EeePC xD
  • 0

#5 Ymo

Ymo

    Zaawansowany użytkownik

  • 401 postów

Napisano 01 08 2011 - 13:06

Nie będzie problemów, pobierz obraz płyty z strony a potem przenieś ją za pomocą http://unetbootin.sourceforge.net/ na nośnik USB.
Zainstaluje się bez problemu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych