Skocz do zawartości


Zdjęcie

Totalne zamulenie kompa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciusg

maciusg

    Nowy

  • 1 postów

Napisano 16 04 2012 - 14:44

Mam niby pospolity problem, ale jakby topowiedzieć nietypowy
mianowicie komp mi się zamula i to znacznie, niejestem totalnym laikiem,
powiem tak stalo sie to prawie z dnia na dzień, w szczególnosci widoczne jest to przy uruchamianiu i zamykaniu systamu, sam system działa jako tako, tylko dość często się tnie w taki sposób że np windows explorer niby odmawia posłuszeństwa i trzeba jakby zresetować explorera.

Tak więc początkowo
-wykożystałęm jakieś antywirusy - nic nie dało
- potem stara sprawdzona metoda- format i nowa instalka - i tu szok i rozczarowanie, bo o ile juz windows sie lekko muli, to tam była zamuła max- (instalka winda z rozruchu) normalnie vista powiedzmy instaluje mi się okolo no 30 minut, a to trwało z 3 godziny, i w tym momencie w sumie rozłożyłem ręce bo to dla mnie nowość, że po formacie komp się muli,
-następnie zresetowałem bios- przywrudziłem fabryczne - nic nie dalo

Tak więc totalnie nie wiem co mu jest, nie znam się na diagnostyce więc nie wiem co się nagle stało, nie wiem co to mogło by być - dysk, (bo ram i procek jak szwankuje to raczej sie komp nawet nie uruchomi). No i wykluczam jakies przegrzewanie, bo jak komputer jest po nocy i włączam to jest zimny i system wskakuje tak po no 6-10 minutach

Moja konfiguracja Proc: T5800 - Intel core 2 duo 2ghz, 3 gb ramu, dysk no zwykły jakis hdd, i wind vista

powinno latać jak rakieta uruchamia się jak słynny windows 95 albo 3.1

Proszę o pomoc, i o wyrozumiałość, jestem tu nowy.

  • 0

#2 Aleksander89

Aleksander89

    Początkujący

  • 127 postów

Napisano 16 04 2012 - 22:40

Przetestuj czymś ramy i dysk żeby je wykluczyć aboslutnie, sprawdź czy procesor ma swoje prawidłowe taktowanie ( chociaż to byś od razu zauważył). Podczas instalacji systemu nie wyskakiwały jakieś błędy odczytu? Prawdopodobnie to płyta główna, ale jeśli tak będzie to będziesz musiał ją wymienić, bo ciężko zlokalizować wadliwy układ na niej.

  • 0

#3 -AssassiN-

-AssassiN-

    Profesjonalista

  • 1 322 postów

Napisano 16 04 2012 - 22:56

Najpierw proponowałbym sprawdzić dysk programem HD Tune pod względem Bad sektorów, potem wykonać test pamiątek RAM oraz w programie Aida zobaczyć temperatury i napięcia :)

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych