Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toshiba a300d - wysoka temperatura podzespołów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 gerrond

gerrond

    Obserwator

  • 5 postów

Napisano 08 12 2009 - 16:53

Witam,

Krotko i na temat. Laptop Toshiba a300d 14p. Program, z ktorego odczytalem pomiar temperatury to EVEREST Ultimate Edition.
Ponizej screen z pomiarem temperatury:

http://zapodaj.net/ba48618ef03b.jpg.html


Taka mala legenda, patrzac od lewej.

70 - Temperatura: Procesor nr / rdzen nr 1
42 - Temperatura: TOSHIBA MK2552GSX NIE WIEM CZEGO TO TEMP. Prosze o wyjasnienie
1,1 - Wartosc napiecia: Napiecie rdzenia procesora
79 - Temperatura: Procesor
70 - Temperatura: Procesor nr / rdzen nr 2


Teraz pytanie czy ta temperatura jest prawidlowa? Wykazuje mi ja jak nie mam uruchomionych zadnych aplikacji tylko antywirus, skype itp, ktore uruchamiaja sie wraz z windows. Gdy chce w cos pograc to skurczybyk strasznie sie grzeje i czesto nawet wylacza samoczynnie by nie dopuscic do przepalenia. Prosze mi powiedziec czy z mom laptopem jest wszystko ok. Nie jest on stary ma lekko ponad roczek. Co moge uczynic w tym wypadku? Moze zmiana sterownikow?

  • 0

#2 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 09 12 2009 - 13:42

Po co piszesz ten sam wątek na 10 forach?
Zainstaluj Speedfan i sprawdź nim temperaturę komponentów i pracę wiatraków. Poza tym Turiony się mocno grzeją i nie są "skierowane" docelowo do notebooków, ale są tanie dlatego można je znaleźć w niektórych ekonomicznych modelach. Poczytaj trochę na forum wątki dotyczące włączenia trybu oszczędzania energii powinno pomóc.

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 09 12 2009 - 14:11

Po roku używalności urządzenia elektronicznego, tu laptopa, należy oddać go do serwisu, celem przeprowadzenia prac konserwacyjnych, oczyszczenie nie których elementów z kurzu, np układu chłodzenia CPU. Samemu nie zalecam otwieranie i grzebanie w laptopie, jeśli nie ma się do tego odpowiedniego przygotowania. W laptopach jak i w komputerach stacjonarnych największym wrogiem jest kurz, który powoduje wzrost temperatury i uszkodzenie komputera.
  • 0

#4 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 11 12 2009 - 12:23

Eee gadanie, ja mój po dwóch latach użytkowania w kurzu, robiłem raz konserwacje sprężonym powietrzem. Ostatnio otwierałem lapa, bo chciałem naprawić gniazdo zasilania i chłodzenie wyglądało jak nowe, także sprężone powietrze potrafi sporo wyciągnąć zalegającego kurzu.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych