Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toshiba Satellite L40-17Q szwankuje klawiatura raz działa raz nie - wirus?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 29 03 2012 - 15:18

Witajcie :)

Koledze szwankuje laptop, wziąłem go do siebie żeby pomóc mu go zrobić i rozkładam ręce z tą klawiaturą :)

Opisze problem:
Po włączeniu systemu i pełnym załadowaniu gdy coś chce robić na laptopie i np chcę wejść w folder to zamiast się włączyć zawartość to włączają się właściwości. Tak samo dzieje się z Mój Komputer i resztą ikon.
Gdy wchodzę w pasek START otwiera się, gdy chcę przejść w 'Wszystkie programy' i klikam na tą zakładke odrazu okno się samo zamyka i nie mogę dojść do przywracania systemu. Kolega mówił że Mozilla raz działała raz nie.

Próbowałem zrobić naprawe systemu włączyłem bootowanie z DVD. Trzeba było kliknąć aby poszedł rozruch z płyty, klikałem sporą częścią klawiszy z literami i nie szło, tylko szło z klawiszami funkcyjnymi F.. przy czym przy wciskaniu głośniki jakby pierdziały, gdy już załadowało się okno z:
- instaluj system wciśnij ENTER
- aby naprawic istniejaca wersje z wierszem poleceń wciśnij R
- aby zakończyć kliknij F3

i klikałem ENTER żeby potem przejść w naprawe i nic nie szło, miałem też klawiature na USB podłączoną i ten sam problem. Działało tylko F3.

Kolega widze że ma na dysku jakieś backupy na partycji D:, ale nie wiem jak to ugryźć żeby nic nie schrzanić.
Po za tym ma zainstalowanego antyvirusa od dostawcy internetu MULTIMEDIA tam jest F-Secure, mowił że nim wcześniej skanował kompa i nic nie wykryło. Tak samo mówił że sprawdzał ustawienia myszy z przyciskami i mówił że było dobrze ustawione.
Mówił że to się stało że bodajże po włączeniu laptopa któregoś razu tak zaczęło szwankować, że nawet do konta administratora nie mógł wpisać hasła, nawet inną klawiature podłączał i nic.

Co to może być ? laptop ma 5-7 lat już się skończył ? :):

  • 0

#2 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 03 2012 - 15:30

Witam

Próbowałeś przywrócić system z ostatniej dobrej konfiguracji ? Ewentualnie jak nie pomoże z partycji recovery?

Użytkownik Quke edytował ten post 29 03 2012 - 15:30

  • 0

#3 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 29 03 2012 - 15:33

chciałem wejść przez START w przywracanie systemu, ale się START ciągle zamyka, a poprzez uruchom to nie wiem co wpisać... A z prartycji recovery to przyznam szczerze że nie wiem jak to ugryźć :|
  • 0

#4 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 03 2012 - 15:45

Spróbuj zrobić tak : na pulpicie kliknij prawym przyciskiem myszy, otworzy Ci się okienko wybierz opcję---> personalizuj---> szukasz w okienku---> Panel sterowania następnie szukasz zakładki system i zabezpieczenia---> kopia zapasowa/przywracanie ----> odzyskaj ustawienia na tym komputerze... no i już jesteś w domu :)

Spróbuj pierw tak , jeśli nie pomoże to wytłumaczę Ci jak skorzystać z partycji recovery, o ile jest ona na dysku . Mam rozumieć że przy zakupie laptopa system już w nim był zainstalowany?

Użytkownik Quke edytował ten post 29 03 2012 - 16:24

  • 0

#5 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 29 03 2012 - 19:24

troche inaczej to wygląda bo nie moge na pulpicie właściwości wyświetlić, wiesz co jak najeżdżam czy to myszką na USB czy touchpadem na start to sie zamyka jak biore na więcej programów, a jak wybieram na więcej programów klawiaturą i ENTER to wszedłem normalnie i nie zamknęło doszedłem do przywracania systemu i porażka wyłączona opcja :) to wszedłem w przywracanie z kopii zapasowej i pokazuje że muszą być pliki z roszerzeniem jakoś .bkf a ja mam w tamtych z folderu KOPIA ZAPASOWA co kolegi szwagier utworzył to są pliki z roszerzeniem .GHO i ciekawe czy te rozszerzenie nie jest z jakiegoś programu do Backupu...
Co do lapa, to lapek nie ma naklejki, system jest... możesz się domyślić :) a ta rzekoma kopia zapasowa jest w folderze na dysku D: i ma jakis folder programy, drugi jakiś ma drivery, i są 2 pliki z rozszerzeniem GHO i nazwa windows a drugi z windows sp3, jeden i drugi maja po okolo 2,2 GB
  • 0

#6 Qauke

Qauke

    Expert

  • 5 156 postów

Napisano 29 03 2012 - 19:31

Niestety nie pomogę Ci w rozwiązaniu tego problemu.. Ponieważ forum nie popiera piractwa.

Użytkownik Quke edytował ten post 29 03 2012 - 19:43

  • 0

#7 dymcio111

dymcio111

    Stały użytkownik

  • 154 postów

Napisano 29 03 2012 - 19:46

te pliki są podobno z programu Ghost recovery to sprobuje zrobic plytke i przywracac.


Jedna osoba mi napisała na elektrodzie:

Skoro klawiatura na usb ma też problem to mógł się bios posypać albo układ EC, przekłamanie konwersji kodów może również powodować mostek ICH7-M, lub też błędy występują w sposób przypadkowy przez zakłócające szpilki z którejś przetwornicy. Sprzęt powinien obejrzeć elektronik obeznany z tematem, a naprawę systemu radzę zrobić dopiero po usunięciu usterki.
Warto sprawdzić jeszcze zachowanie klawiatury bez dysku, po wejściu do ustawień CMOS setup, jak również w DOSie lub pod linuxem portable. Będzie wiadomo wtedy, że nie działa jakiś złośliwy program z dysku. Następny krok to reflash biosu, programowo z nośnika butowalnego, lub w programatorze.

Pozdrawiam.



Użytkownik dymcio111 edytował ten post 29 03 2012 - 20:09

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych