Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toshiba P100-324 PSPA6E - wymiana karty sieciowej.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakintos

jakintos

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2009 - 19:24

Kupiłem wyżej wymienioną kartę wifi Intel 4965AGN MM2.
Zamontowałem dodatkową antenę. Wymieniłem starą kartę na nową i niestety jest jakiś konflikt.
Po kilku próbach odpalenia komputera z podłączonymi antenami i z nie podłączonymi laptop ani myśli się nawet włączyć.
Założyłem ponownie starą karte wifi i wymieniłem biosa płyty głównej.
Niestety i to nie pomogło, komputer nie reaguje na nowej karcie.
Proszę o pomysł co mogę jeszcze zrobić.

  • 0

#2 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 07 04 2009 - 21:18

A po wyjęciu nowej działa? Czy już w ogóle zdechł?
Jaki to lapek i dokładnie jaka karta(stara)?
Pozdrawiam

  • 0

#3 jakintos

jakintos

    Początkujący

  • 12 postów

Napisano 07 04 2009 - 22:07

Po wyjęciu nowej karty, stara karta i laptop pracuje normalnie. Mój laptop to Toshiba P100-324 PSPA6E a stara karta to Intel WM3945ABG MOW2.
Chce powiedzieć że wypróbowałem u kolegi karte który ma Acera i taką samą starą kartę jak u mnie i u niego jest okey. Nie wiem czy istnieje coś takiego jak aktualizacja biosa radia wifi. Nie wiem co robić?
  • 0

#4 Czarcik_s

Czarcik_s

    Zaawansowany użytkownik

  • 674 postów

Napisano 08 04 2009 - 08:50

Na stronce intela nie znalazłem niczego co tłumaczyłoby to zachowanie, obie karty są podobne i nie powinny sprawiać kłopotu przy wymianie. Nie ma podanej mocy pobieranej przez kartę no ale to powinno być regulowane przez standard przyłącza. Możliwości: karta ci gdzieś nie styka dobrze w gnieździe, jest uszkodzona, niekompatybilna z modelem laptopa - skontaktuj się z serwisem toshiby i zapytaj o to - tam u nich na stronie też nic nie znalazłem.
Pozdrawiam

PS. Jedyne co udało mi się ustalić to, że na stronie toshiby driver od twojego lapka do wi-fi jest ten sam dla obu tych kart - czyli raczej powinna działać.
  • 0

#5 swordfish

swordfish

    Początkujący

  • 44 postów

Napisano 10 04 2009 - 20:33

Też mi się wydaje że gdzieś nie łączy, raz przy rozkręcaniu lapka niechcący ruszyłem kartę i nie wykrywało mi jej, uruchamiał się też dziwnie. Dużo racji może być też w tym że wersja złącza jest niekompatybilna. Notebook`i są uparte i niestety nie mają takich możliwości jak komputery stacjonarne. Bo mogło pomóc tryb dostępu do karty, no ale to jest luksus dostępny na desktopów.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych