Skocz do zawartości


Zdjęcie

Toshiba NB250 10G odzyskiwanie systemu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Laslo Pandracha

Laslo Pandracha

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 29 07 2011 - 21:39

Witam.
Netbook jak w opisie Toshiba nb250 10g. Problem wygląda następująco. Oryginalny system wysypał się po kilku miesiącach od zakupu, a pendrive z jedynym >>system restore<< jaki posiadałem po prostu mi się złamał. Próbowałem przywrócić system bez pendrive'a z restorem tzn. trzymałem któregoś tam "efa" albo inny przycisk, co powinno uruchomić przywracanie, ale jedynie pojawił się napis na czarnym tle "przygotowanie do odzyskiwania" czy coś takiego (oczywiście po angielsku). I tak się można na niego gapić przez kilkanaście minut. Napisałem maila do toshiby czy mogą mi przysłać jakieś medium z oryginalnym systemem, a oni że owszem, że oczywiście tylko to będzie kosztowało 30 funtów, a sam netbook 280 (zakupiony w Anglii ). Zastanawiam się czy ktoś może się orientuje gdzie można takie coś sciągnąć, ja osobiście szukałem już wszędzie i nic. Na ten moment na netbooku zainstalowałem innego XP (bo własnie xp był zainstalowany od początku), wszystkie stery itd itp wszystko lata ładnie pięknie, ale wolał bym XP-ka toshiby, mimo że miał przy okazji zainstalowane masę nie potrzebnej do niczego qpy.
Jak by ktoś coś to proszę o odpowiedź

Użytkownik makensis edytował ten post 31 07 2011 - 10:11

  • 0

#2 server

server

    Zaawansowany użytkownik

  • 414 postów

Napisano 29 07 2011 - 23:09

Mylisz pojęcia. W laptopach z XP nie ma partycji przywracania tylko w laptopach z Vistą lub Windows 7. Nie masz wyboru - zapłać 30 funtów.

  • 0

#3 Laslo Pandracha

Laslo Pandracha

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 30 07 2011 - 00:25

Fakt może trochę nie ogarniam, ale na tej toshibie są w sumie 3 partycje,widać je wszystkie dopiero odkąd zainstalowałem innego XP z płyty. wcześniej były widoczne tylko dwie, gdzie system był oczywiście na C 80GB i HDDrecovery na D 73GB. System nawet jest chyba w tym momencie na D albo E, jak wezmę tą toshibę w łapy to jeszcze sprawdzę dokładnie, bo teraz pisze ze starego acera, na którym też de facto jest oprócz C i D ukryta partycja recovery jakieś 4GB (też XP)

No to tak... Sprawdziłem tą toshibę i tak;
dysk C - to HDDRecovery 1,27GB zajęte 212MB
dysk E - to dysk lokalny 80GB (system ma się rozumieć)
dysk F - to Data 73GB zajęte 5,22 ( i nic z moich danych tam się nie znajduje i nigdy nie znajdowało)
Na C są pliki min. Windows, boot itd, a na F HDDRecovery

Użytkownik Laslo Pandracha edytował ten post 30 07 2011 - 00:37

  • 0

#4 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 30 07 2011 - 10:48

Na partycji HDDRecovery
poszukaj największego pliku
*.iso lub coś w tym rodzaju
jest to instalka systemu.
  • 0

#5 Laslo Pandracha

Laslo Pandracha

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 30 07 2011 - 12:33

Już to robiłem. Jedyne "duże" pliki znajdują się tu F:\HDDRecovery\SWImg . Cztery pliki po ponad 900MB, jeden 700 i jeden 500MB. Wszystkie mają jakieś dziwne formaty, crc i swm i nic ponadto.
Może ktoś wie skąd to sciągnąć, nie ma bata że tego ktoś gdzieś nie umiescił w necie.
  • 0

#6 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 30 07 2011 - 13:54

SWImg
to dokładnie jest instalka
  • 0

#7 Laslo Pandracha

Laslo Pandracha

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 30 07 2011 - 16:54

Ok... tylko jak te 7 czy 8 plików scalić w instalkę. Czy próbować z tego zrobić obraz iso cy(cóś)?
  • 0

#8 msco2

msco2

    Początkujący

  • 85 postów

Napisano 30 07 2011 - 19:04

Od lat w użyciu obraz do rocowery
imageX.
ImageX jest częścią AIK dla Windows-a.
  • 1

#9 Laslo Pandracha

Laslo Pandracha

    Początkujący

  • 16 postów

Napisano 30 07 2011 - 22:15

Ok, dziękuję kolego. Własnie czytam i się uczę jak się do tego zabrać. Postaram się dzisiaj w nocy rozwiązać problem (pomoże mi w tym dziesięciopak browarów mam nadzieję lol). W razie problemów i wątpliwości będę dalej ci się naprzykrzał .
Dzięki jeszcze raz

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych