Skocz do zawartości


Tomq25

Rejestracja: 01 mar 2007
OFFLINE Ostatnio: 01 03 2007 23:31
-----

Moje tematy

[cd/dvd] Bootowanie z CD nie działa

01 03 2007 - 21:05

Witam.
Chciałem sobie zainstalowac jeden ze wspaniałych systemów Linux,mając juz zainstalowanego XP. Podczas instalacji owego systemu mój wspaniały sprzęt zawiesił się i po restarcie nie moglem juz załadować Windy:( I wtedy postanowiłem zaryzykować "instaluje jeszcze raz Linuxa":| Udało sie. Pełen optymizmu za wreszcie odpale swojego XP poprzez BootMenagera (lilo) który został wygenerowany podczas instalacji.Ale niestety ponownie sie zawiodłem wyskoczył mi komunikat 'Brak pliku NTLDR'. Po zasiegnieciu informacji co nalezy robic w takiej sytuacji, skopiowałem na partycje z XP pliki NTLDR,ntdetect.com i boot.ini z innej partycji na kórej wczesniej byl zainstalowany Windows. Te wszystkie zabiegi nie przyniosły porzadanego rezultatu. I wtedy postanowiłem zainstalowas Winde od nowa,ale tu wystapił problem.Po ustawieniu wszystkiego w BIOS-ie,podczas startu uruchamia sie plyta instalacyjna,przez chwile pokazuje sie biały napis 'Instalator wykrywa konfiguracje sprzetu'(czy jakos tak) i po tym następuje nieskończona ciemność. Prubowalem również plyt z XP od znajomych z takim samym skutkiem płyta instalacyjna nie chce sie uruchomić.

Czy ktoś moze wie co może być tego przyczyną??