Skocz do zawartości


TommyPROSHOOTS.pl

Rejestracja: 13 gru 2009
OFFLINE Ostatnio: 24 03 2012 21:37
-----

Moje tematy

Prosze o pomoc w zakupie: procesor, plyta glowna, ram oraz dysk. Najlepsze produkty w s...

24 03 2012 - 21:37

Witam,
Prosze o pomoc w doborze sprzetu. Poszukuje zmodernizowac obecny komputer i chcialbym zakupic cos, co na obecna chwile jest najlepsze w stosunku cena/jakosc.

Podzespoly, ktore wydaja mi sie byc najbardziej trafne:

procesor i7 3820 3.6GHz LGA 2011 lub 2600/2700K LGA 1155
plyta głowna pasujaca oczywiscie pod dany procesor. Moi kandydaci: GIGABYTE GA-X79-UD3, Asus P9X79 PRO, ASROCK Z68 Extreme3 Gen3 Intel Z68
ram Kingston HyperX DDR3 1600MHz
dysk SSD Samsung 830 64GB

Zastosowanie komputera to glownie programy rodziny adobe - photoshop oraz LR.
Posiadam juz karte grafiszna 8800GTS 512 1GB

W pierwszej kolejnosci prosze o pomoc w decyzji doboru procesora.
Z tego co czytalem wydajniejszy (a przy praktyczniej tej samej cenie) jest 3820. Jednak LGA 1155, wydaje mi sie byc popularniejsza, a co za tym idzie moze nie warto kupowac czegos co jest na LGA 2011?
Z plyta glowna mam najwiekszy problem. Nie jestem overclockerem ale szukam czegos co jest wydajne, ma porty USB 3.0 oraz SATA III.
Z pamieciami ram jestem otwarty i zagubiony:) Nie wiem, ktore sa najlepsze w stosunku cena/jakosc oraz czy kupic 8GB, czy wiecej? (Obrabiam glownie zdjecia )
Dysk SSD to takze trudny temat. Sugerowalem sie tym co znalazlem w internecie tj. ze owy samsung jest w roznych rankingach dobrze oceniany. Dysk ma sluzyc pod system. Zalezy mi na tym, zeby byl jak najbardziej stabilny i relatywnie szybki:)

Mam tez pytanie odnosnie systemu. Chcialbym zakupic oryginalnego win7 rozpatruje wersje home lub prof. Patrzac na oferty z allegro zauwazylem ogromne roznice cenowe. Moze mi ktos to wytlumaczyc? Oczywiste jest, ze chcialbym kupic jak najtaniej owy system ale nie zamierzam tez wpakowac sie w jakies oszustwo.
Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.