Skocz do zawartości


TheBlack

Rejestracja: 05 sty 2013
OFFLINE Ostatnio: 15 01 2013 00:52
-----

Moje tematy

GIGABYTE GTX 560 Ti. Problem ze sterownikiem, artefakty

05 01 2013 - 23:28

To mój pierwszy post na tym forum, także witam wszystkich! Mój problem jest, z tego co czytałem na zagranicznych forach, nie taki rzadki, ale nie znalazłem tam jednoznacznej odpowiedzi jak go rozwiązać. Kupiłem nowy sprzęt pod koniec zeszłego roku. AMD Phenom II x4 965, ASROCK 970 Extreme4, KINGSTON 8GB/1600, GIGABYTE GTX560Ti 1GB. Raz na jakiś czas, a ostatnio nawet częściej (może po update driverów) następuje następująca sytuacja.

Najpierw sypie artefaktami, czasem kilka, czasem na cały ekran i potem dzieje się jedna z dwóch rzeczy. Albo Windows 7 wywala blue screen, albo restartuje sterownik (no i wiadomo wyskakuje tam, że sterownik przestał działać, ale odzyskał sprawność, czy jakoś tak). Generalnie Windows jest świeży, a żaden z podzespołów nie był podkręcany. Wszystko na standardowych ustawieniach. Aktualnie drivery mam od nVidii 310.70. Pytanie czy problemem jest tutaj graficzna, którą muszę oddać do gwarancji, czy sterownik? Jak rozwiązać ten problem? Na zagranicznych forach ludzie najczęściej oddają kartę.