Skocz do zawartości


Zdjęcie

The Road to Enlightenment - Droga do oświecenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 25 02 2006 - 13:19

Heh zaliczylem sesje w końcu :mrgreen: i postanowilem zabrać sie za swoją stronke. Googlowałem troche w poszukiwaniu pomocy i natchnienia i trafiłem na tą stronke http://www.csszengarden.com /tr/polish/ i jej polskie tłumaczenie. Jest jedna stronka w XHTML i kilka odzielnych arkuszy stylów w CSS. Mnie rozwalił już 1 styl CSS, a następne rozłożyły na łopatki. Stronka wyglada zaje...fajnie i co najważniejsze jest zgodna z normami xhml 1.0 strict i css. Dla eksperymentu sprawdzilem w validatorze stronki, które podaliscie w temacie Pochwal sie swoją stroną i kiepsko to wyszło :D

  • 0

#2

Napisano 25 02 2006 - 14:57

nieweim czytam to i nic nie rozumiem :D na css to wogule niewiem o co biega chyba trezeba bedzie sie troche podszkolic

  • 0

#3 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 25 02 2006 - 15:24

chyba trezeba bedzie sie troche podszkolic

no chyba :> CSS daje dużą wygode zwłaszcza jak masz więcej podstron, piszesz raz css'a i nie musisz na każdej nowej podstronie ustawiać kolorów, czcionek, obramowań, itd. a kiedy dojdziesz do wniosku "to niebieskie tło jednak za ciemne jest" nie zmieniasz koloru na każdej podstronie tylko w jednm css'ie :>

css to wogule niewiem o co biega

no ja troche wiem, ale wciąż za mało, żeby moja stronka wyglądała tak jak chce :/
  • 0

#4

Napisano 25 02 2006 - 17:01

hmm no to ciekawe, i z tego co piszesz to pomocne szczegulnie wtedy kiedy strona jest nie dopracowana i caly czas ja modyfikujesz

hmmm no to mam nastepne zajecie :D:D:D:D:D:D
  • 0

#5 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 25 02 2006 - 20:18

CSS nazywany jest czesto arkuszem stylów. Idea jest taka by kod html zawierał tylko tekst a nie definicje wyglądu danego elementu. Poprostu gdy mamy jakiś link/ramke/tekst/czy cokolwiek innego nadajemy mu identyfikator. Następnie tworzy się zewnętrzny plik w którym definiujemy wygląd elementów o danym identyfikatorze :D Tyle teorii bo CSS umiem słabo :)
  • 0

#6 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 25 02 2006 - 21:28

.../ramke/...

no tego nie powinno być wcale :D a i układ strony powinien być oparty o divy nie tabele, tyle wyczytałem :>
  • 0

#7 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 25 02 2006 - 22:46

niewiem nieznam sie :D ale jak masz jakies tutoriale/podaradniki to zapodaj ^^
  • 0

#8 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 25 02 2006 - 23:17

niewiem nieznam sie :D ale jak masz jakies tutoriale/podaradniki to zapodaj ^^

zapodaje tutorial niestety po angielsku :< i w sumie nie o CSS'ie tylko o tym jak poskładać stronke z div'ów. Wykorzystałem końcowy efekt, wyodrębniłem CSS'a i po paru przeróbkach powstało coś takiego. Jeszcze sie napewno dużo pozmienia. Najważniesze, że validator to łyka :mrgreen:
  • 0

#9 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 26 02 2006 - 12:35

a i układ strony powinien być oparty o divy nie tabele, tyle wyczytałem


Ja jak sie uczylem HTML-a to zawsze mi mowili ze tabele to nejlepszy sposob na ulozenie sobie wszystkiego na stronie :D
  • 0

#10 jbal

jbal

    Początkujący

  • 64 postów

Napisano 26 02 2006 - 12:42

tabele to nejlepszy sposob na ulozenie sobie wszystkiego na stronie

Najłatwiejszy, ale podobno nie najlepszy, przynajmniej dla wyszukiwarek :>

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych