Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temperatura


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 trOLLO

trOLLO

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 09 03 2006 - 12:23

Proste pytanie, mam Celerona D 310 (2.13 GHz) pod s.478, w idle procek ma temp 52-53 stopnie. Mam na niego za?o?ony radiator igloo 4380 + pasta arctic silver ceramique. wcze?niej mia?em celerka 1.7 williamate i na nim mia?em max 30 stopni w idle. Wi?c pytanie, czy to normalne czy moze mam za s?abe ch?odzenie procka ?, wiem ?e celeronD to prescott wi?c si? b?dzie grza?, ale a? tak ? . prosze o porady :lol:

  • 0

#2 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 21 03 2006 - 08:21

Ten proc sie troche bardziej grzeje niz tamten,ale mimo wszystko troche za bardzo jak na moj gust,kumpel ma takiego proca nawet dwa kompy z takimi samimi procami i max ma 45'c(pytalem sie).Moze za duzo pasty dales,cooler nie jest taki zly. :wink:

  • 0

#3 trOLLO

trOLLO

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 21 03 2006 - 12:30

Ten proc sie troche bardziej grzeje niz tamten,ale mimo wszystko troche za bardzo jak na moj gust,kumpel ma takiego proca nawet dwa kompy z takimi samimi procami i max ma 45'c(pytalem sie).Moze za duzo pasty dales,cooler nie jest taki zly. :wink:


Paste da?em jak nale?y, troche na ?rodku procka tak ?eby radiator rozprowadzi? reszte. ostatnio nawet zmieni?em na Arctic Silver 5 ?eby mie? pewno?? ?e jest naprawde dobra pasta. Temperatura troche spad?a, ale i tak mam ok 50 stopni w idle. Wida? mam taki "grzejny" procesor, bo radiator mam w wersji dla prescota 3.4 GHz, wi?c takiego celeronka bez problemu sch?odzi :lol:
  • 0

#4 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 22 03 2006 - 02:57

Paste da?em jak nale?y, troche na ?rodku procka tak ?eby radiator rozprowadzi? reszte. ostatnio nawet zmieni?em na Arctic Silver 5 ?eby mie? pewno?? ?e jest naprawde dobra pasta. Temperatura troche spad?a, ale i tak mam ok 50 stopni w idle. Wida? mam taki "grzejny" procesor, bo radiator mam w wersji dla prescota 3.4 GHz, wi?c takiego celeronka bez problemu sch?odzi


Schlodzi,schlodzi bez zadnego 'ale'tylko faktycznie troche goraco,moze masz slaby obieg powietrza w obudowie i cooler chlodzi 'cieplym' powietrzem-moze tak byc.Co do pasty to lepszej nie mogles dobrac u mnie zeszlo 3-4'c po zastosowaniu tej pasty.Przed zalozeniem coolera na proca warto nalozyc doslownie przezroczysta warstwe pasty na radiator a pozniej na srodek proca,ale to juz taka kosmetyka.
  • 0

#5 trOLLO

trOLLO

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 31 03 2006 - 11:25

Schlodzi,schlodzi bez zadnego 'ale'tylko faktycznie troche goraco,moze masz slaby obieg powietrza w obudowie i cooler chlodzi 'cieplym' powietrzem-moze tak byc.Co do pasty to lepszej nie mogles dobrac u mnie zeszlo 3-4'c po zastosowaniu tej pasty.Przed zalozeniem coolera na proca warto nalozyc doslownie przezroczysta warstwe pasty na radiator a pozniej na srodek proca,ale to juz taka kosmetyka.



W obudowie mam dwa wiatraki, ten pod zasilaczem wysysa powietrze a ten pod dyskiem wdmuchuje do obudowy, wi?c obieg mam w miare dobry.
Zreszt?, jak si? wkurze :twisted: to kupie jakiego? pentagrama i tak to si? sko?czy :lol:
  • 0

#6 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 04 04 2006 - 02:10

Tak jak piszesz w miare dobry,ja ma u siebie 5 wentyli dwa 12cm wrzucaja powietrze,dwa 9cm i jeden 12cm wyrzucaja i do tego obudowa jest aluminiowa :lol:
  • 0

#7 daktyl500

daktyl500

    Początkujący

  • 47 postów

Napisano 08 04 2006 - 10:19

Ten procek troche za bardzo si? grzeje ale mimo tego mo?e wytrzyma? du?o wi?cej tzn. tak ok.72 stopni min.
  • 0

#8 71proste

71proste

    Zaawansowany użytkownik

  • 1 009 postów

Napisano 10 04 2006 - 17:06

Moze,moze,ale pytanie po co robic z kompa solare???Ma to tez automatycznie wplyw na inne komponenty-wieksz emisja ciepla.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych