Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temperatura procesora wynosi 95 stopni?


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 19 05 2007 - 19:45

Mam notebooka Asus a6km, jak wlacze jakas wymagajaca gre to temperatura po jakis 10 min wzrasta do 95 stopni czy to normalne?? wydaje mi sie ze ta temperatura nie jest dla niego przyjazna. Mam w nim procesor AMD Turion 64 ML-37

  • 0

#2 Aman

Aman

    Windows 98/XP/Vista/Ubuntu

  • 955 postów

Napisano 19 05 2007 - 21:26

To jest nie możliwe żeby temp. procka tyle wynosiła, komputer dawno powinien ci się zawiesić, wyłączyć lub zresetować. Czujniki źle pokazują temerature, sprawdź dokładnie w BIOSIE

  • 0

#3 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 20 05 2007 - 11:23

Mam zainstalowane Notebook Hardware Control 2.0 i on mi tak pokazuje i wyświetlą komunikat
  • 0

#4 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 20 05 2007 - 12:46

Nieważne, co masz zainstalowane i co Ci wyświetla. Komputer nie ma prawa działać przy takiej temperaturze rdzenia procka! Sądzę, że procek uległby natychmiastowemu zniszczeniu! Nie wiem, gdzie jest problem - zdalnie tego raczej nie rozwiążemy. Pozostaje serwis.
  • 0

#5 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 20 05 2007 - 13:07

Nie mogę sprawdzić temp w biosie bo nie ma nigdzie takiej zakładki która by ja wyświetlała. Kiedy ustawie na max wydajnosc czyli 2.00GHZ to temperatura przy w spoczynku wynosi core 61 c temp1 78 c
  • 0

#6 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 22 05 2007 - 08:36

Witam.

Panowie, no niestety ale @Kuki może mieć taką temperaturę na tym AMD'ku. Ostatnio znajomy oddał właśnie Asusa z Turion'em do serwisu, bo procek osiągał w spoczynku temp 65*, a w stresie dochodził do 86* - i szczerze przyznam, że sam nie dowierzałem aż nie zobaczyłem. Zainstaluj jeszcze "Everest Ultimate Edition" i sprawdź jaką on pokazuje. Co do biosu, w notebook'ach jest on tak okrojony, że jej nie podejrzysz temp.

//OT: Właśnie dlatego nie wybierałem Turion'a ;)


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#7 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 22 05 2007 - 12:07

Sprawdzałem temp i w everescie pokazuje mi wyższa czyli 115 stopni. Może uszkodzony jest czujnik?? czyli powinienem oddać go na gwarancje?
  • 0

#8 Hugster

Hugster

    Tweaks.pl Team

  • 426 postów

Napisano 22 05 2007 - 12:52

115* ;) no tego to jeszcze nie grali... możesz załączyć screen? A tak w ogóle to notebook bardzo się grzeje? Klawiatura, dół notebooka? Jeśli nie i nie ma żadnych problemów ze stabilnością jego pracy to ja bym używał, może to sam czujnik przekłamuje. A jeśli możesz sobie pozwolić na 2 tyg bez komputera to odeślij.


---
Pozdrawiam
Hugster
  • 0

#9 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 23 05 2007 - 11:58

Prześle screen jak będę w domu bo w tym czasie mam dostęp do internetu jedynie w szkole. Po dłuższym użytkowaniu komputera jest cały nagrzany w okolicach tabletu, ciepła klawiatura i w roku niedaleko radiatora. A jeśli chodzi o komputer to mam drugi ;) wiec problemem by to nie było. Chodzić chodzi stabilnie nie ma błędów w grafice wszystko jest ok, jednak jeśli włączę jakiś wymagający program np photoshop cs3 albo jakaś nowszą gierkę np Down of Magic to po chwili mi wyskakuje komunikat o krytycznej temp. Procesora.
  • 0

#10 Kuki

Kuki

    Stały użytkownik

  • 179 postów

Napisano 25 05 2007 - 16:43

Ok wstawiam screen z everesta.
Dołączona grafika

Załączone miniatury

  • temp.jpg

  • 0

#11 Ansgar

Ansgar

    Obserwator

  • 7 postów

Napisano 12 09 2007 - 21:26

No to możesz robić grilla... :rolleyes: i dogrzać dom w zimie... same korzyści

  • 0

#12 Jotgie

Jotgie

    Zorientowany

  • 905 postów

Napisano 12 09 2007 - 21:34

To nierealne! Raczej jest coś skopane! Przy takiej temp. to nawet obudowy nie mógłbyś dotknąć.

[EDIT] teraz dopiero zauważyłem, że to niepotrzebnie odświeżony wątek z maja.

Użytkownik Jotgie edytował ten post 12 09 2007 - 21:35

  • 0

#13 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 13 09 2007 - 12:13

Niestety AMD Turion nie jest najbardziej energooszczędnym procesorem, wydziela dość sporo ciepła, co czuć mając takiego laptopa na kolanach. Wracając do dyskusji możliwe, że to są odczyty nie z czujnika, ale wprost z procesora, a jak wiemy różnica w tym co się dzieje w jądrze, a tym na zewnątrz może wynosić i 30stopni. Jeżeli rzeczywiście ma taką temperaturę to jest to krytyczna temperatura dla krzemu i ulega on już powolnemu rozkładowi, a dokładnie topnieniu.
W odczyty zewnętrznych narzędzi zbytnio bym nie wierzył, spróbuj skorzystać z oprogramowania producenta, bądź np. Speedfan.
  • 0

#14 Guso

Guso

    Obserwator

  • 9 postów

Napisano 24 09 2007 - 10:20

heh, ja kiedys rozgrzalem starego durona na stacjonarnym do 89 st a potem do 91st i dzialal stabilnie (przynajmniej tomb rider) ;P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych