Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temperatura procesora.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Aristeo

Aristeo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 29 09 2015 - 21:56

Mam problem którego mam serdecznie dosyć.

Procesor nie jest na gwarancji !!

Temperatura procesora w spoczynku to 48c. (Wymieniałem dzisiaj pastę, myślałem, że pomoże) Gdy tylko nawet ruszę myszką (!) od insta wzrasta do 60c. 
Słychać jak wiatrak na radiatorze lekko zwiększa obroty. Procesor kupiłem w marcu i bodajże od początku był ten problem. To AMD Athlon x4 740 3.6. 
Zauważyłem w programie HWMonitor, że Cores czyli napięcia dziwnie skaczą, z 0.8 do 1.4 itp. W trakcie gry temperatura dochodzi do 80c. 
Przed wymianą pasty dochodziła do 90. Pewnie nakłonicie mnie do zrobienia benchmarków ale może macie prostrze rozwiązanie. 



  • 0

#2 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 29 09 2015 - 23:48

Jakie chłodzenie na procesorze? Może jest za słabe. Jaka to była pasta i ile jej nałożyłeś? Jaka obudowa? Model i moc zasilacza?



  • 0

#3 Aristeo

Aristeo

    Nowy

  • 2 postów

Napisano 30 09 2015 - 00:14

Komputer nowy, sam składałem. Chłodzenie na procesorze zwykłe, radiator + wiatrak. Pasta za 7euro z diamentem, założyłem metodą 2 równoległych pasków. Obudowa Big Tower, zasilacz Be Quiet! 500. Zauważyłem skaczące napięcie zasilacza z 0.9 na 1.4 i multiplier z x6 na x30 nawet przy ruchu myszką. Wtedy następuje skok temperatury. Jakby każdy mój ruch komputer traktował, że musi dać z siebie 100%...


  • 0

#4 viris33

viris33

    Administrator

  • 4 657 postów

Napisano 30 09 2015 - 16:13

Miernik wskazał takie skoki? Na której linii - 12v? Mnożnik skacze bo działa turbo core, jak nie robi nic to obniża a jak potrzebuje większej mocy obliczeniowej to podnosi. 

Obudowa big tower ale z cyrkulacją powietrza czy po prostu piekarnik? 

Wychodzi na to że chłodzenie jest za małe i nie daje rady rozproszyć ciepła, albo jeżeli go podkręcałeś to Vcore jest za duże. Obniż i powinno być OK. 



  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych