Skocz do zawartości


Zdjęcie

Temp. amd64 i pare innych pyt.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 blejdd

blejdd

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 26 12 2006 - 11:30

Witam!


Posiadam komputer o ponizszej specyfikacji:
amd 64 3000+
asus a8n sli se
galaxy geforce 7300 gt
2 gb ram ecc ddr hp
250 gb samsung
zasilacz: chieftec 400 wat.
obudowa Modecom (nie wiem co to za model)


1) chciałbym się zapytać jaka powinna być temperatura poszczególnych podzespolow, jesli ktoś sie orientuje z góry wielkie dzieki!

2) podkrecam grafe programem Riva Tuner (standard 500\700) kręce po trochu i za kazdym razem po podkreceniu jade kompa 3d markiem 05 i przechodzi test pomyslnie. Gdy podkręciłem grafe do 550\832 jest okej, ale jesli podkrece jeszcze ciupke wyzej gdy sprawdzam 3d markiem to zamiast wyskakiwac jakies błędy, program pokazuje mi na koniec np. 2000 pkt. i im wiecej bede krecil tym mniej punktow. Chciałbym wspomniec, ze gdy mam 550\832 3d mark pokazuej mi cos kolo 5800 pkt. Patrze na temperature grafy i ma 40 stopni wiec to jest raczej jak na tą kartę malutko, szczegolnie, ze jest chlodzona ZALMANEM. Co moze byc nie tak??

3) podkręcam proca, ale w pewnym momencie nie wytrzymuje plyta na której musze zmienic taktowanie\napiecie czy ktos wie jak ta komemnda jest w BIOSIE na tej plycie zatytulowana?

4) czemu takie programy jak np. everest itd. pokazują mi temp. proca 28 stopni, a gdy patrze w biosie mam 36 ? da sie to jakos naprawic?


Z góry bardzo dziekuje za pomoc! :P

  • 0

#2 alex82

alex82

    Początkujący

  • 56 postów

Napisano 26 12 2006 - 16:36

Odpal lepiej gre a nie 3dmarka bo w 3d marki to raczej nie będziesz grał :P Temp grafy masz ok widocznie pamięci nie dają rady i dlatego 3dMark pokazuje takie wyniki. Lepiej po wgrywaj różne stery i se sparwdź wyniki niż kombinować z Mhz. A jak juz ci zależy to wpisz w google model swojej karty i pewnie coś znajdziesz lepiej pierw poczytać niż potem biegać z gaśnicą po pokoju :P
Różnica temp w biosie jest najdokładniejsza lecz nie masz sie co martwić bo u mnie w biosie też pokazuje więcej a winie mniej a to dlatego bo podczas wgrywania sie wina u mnie np instalują sie stery po chipset i proca które obniżają obciążenie proca i tak sie nie grzeje. Z tego co mi wiadomo to procki 64 nie wydzielają dużych temp a twoje są normalne i nie trzeba nic naprawiać

  • 0

#3 genziutek

genziutek

    Pionek

  • 376 postów

Napisano 27 12 2006 - 01:28

1. Hmm z tego co mi się zdaje to twój GF bez wysiłku koło 35-40'C a już po dłuższym czasie i graniu wątpie żeby skoczyła do 60'C. CPU no jeśli troche kręciłeś do 40'C z czymś napewno. z HDD to różnie bywa, koło powyżej 30'C to czasami norma.

2.Napięcie? hmm napewno "Voltage..." i coś tam jeszcze :P

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych