Skocz do zawartości


Zdjęcie

[Technologia] Powietrzny projektor


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 zedulec

zedulec

    Nowy

  • 4 postów

Napisano 09 02 2006 - 14:33

Zespół naukowców z japońskiego National Institute of Advanced Industrial Science and Technology opracował technologię wyświetlania trójwymiarowych obrazów w powietrzu.

Jak wyjaśniają autorzy projektu, nowe rozwiązanie nie funkcjonuje na zasadzie złudzenia optycznego, lecz oferuje prawdziwy obraz 3D.

System składa się ze specjalnego projektora, który emituje w powietrzu trójwymiarowe kształty o długości 2-3 metrów. Efekt ten uzyskiwany jest za pomocą bombardowania w określonych punktach cząstek azotu i tlenu białym światłem lasera. Dzięki temu w powietrzu następują niewielkie wybuchy, które utrzymują się wystarczająco długo, aby mogły tworzyć regularne kształty.

Naukowcy przyznali, że pracują już nad urządzeniem, które będzie wyświetlało kolorowe obrazy z większej odległości


Źródło: Engadget

Dołączona grafika

  • 0

#2 dawid2202

dawid2202

    Początkujący

  • 43 postów

Napisano 09 02 2006 - 15:26

kocham XXI wiek bo marzenia stają się prawdziwe :D

  • 0

#3 paul08

paul08

    Początkujący

  • 61 postów

Napisano 09 02 2006 - 15:58

Ja kiedys na discovery ogladalem program, w ktorym mowili ze techniki wykorzystane w filmie Star Wars beda dostapne najprawdopodobniej juz w tym stuleciu.
Chodzi mi np. o te wiadomosci co byly wyswietlane wlasnie tak "w powietrzu" :D
Jacys tam naukowcy probowali cos takiego zrobic i im sie udalo, tylko ze byly to male obrazy i jednokolorowe. Na strumien cieplego powietrza byla kierowana jakas specjalna wiazka swiatla, ktora miala emitowac ten rysunek. Tez to ciakwie wygladalo :D

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych