Skocz do zawartości


Tarhell

Rejestracja: 29 mar 2013
OFFLINE Ostatnio: 07 01 2016 01:21
-----

Moje tematy

Nie mogę ogarnąć oc na płycie msi z77a-s01

13 12 2015 - 14:56

Witam, próbowałem jakoś normalnie ustawiać opcje w biosie 4.4 ghz , napięcie na auto oraz vdroop na 50%  póżniej 62,5%, niestety komp potem nie wstaje i bios wraca do domyślnych . Oc genie 2 też probowałem wynik 4.2 na napieciu 1.34 czyli tragedia . Docelowo chciałbym ustawić 4.4 albo 4.5 na jakim najniższym zoffsetowanym vcore . Doradzcie mi , jakie te magiczne opcje trzeba przestawic w tym ,,[beeep]m" biosie MSI żeby to cholerstwo ruszyło . Parametry kompa

-I5 2500k

-radek 7970

-zasilacz be quiet 750w

-chłodzenie spartan he 923


Problem z resetującą się płytą

22 11 2015 - 22:33

Witam , mam problem więc opisze dokładnie o co biega .

Dwa tygodnie temu gdy chciałem wyłączyć komputer , wyłączył się on bardzo szybko niecałe 2-3 sekundy , trochę mnie to zdziwiło ale zignorowałem to i poszłem spać . Na drugi dzień , przy próbie włączenia 0 reakcji , komputer wogole nie reagował na przycisk power , więc pewnie płyta główna padła ( miała 3 miesiące ) .

Zamówiłem nową , po skręceniu wszystkiego , komputer uruchomił się ale na moniotrze był cały czas czarny ekran ,rozkreciłem wszystko .

Pożyczyłem od znajomego kartę graficzną ( pomysłałem że z moją jest coś nie tak ) no i po ponownym złożeniu komputer uruchamia sie na 1 sekunde ( tzn diody i wiatraki działają przez ten czas ) i znowu po paru sekundach próbuje się właczyć ale bezskutecznie i tak ciągle  .

Zasilacz jest sprawny , mierzyłem napięcia miernikiem , ram też jest dobry . Do płyty jest zamocowany tylko proc , ram oraz kabel od powera.

Nie wiem co robić , płyte zamawiałem z allegro używaną. Czy mogł się uszkodzić w jakiś sposób procesr ?

Bebechy:

-i5-2500k

-gigabyte 7970

-płyta MSI Z77A-S01

-zasilacz Be Quiet 750W

-ramy Kingston 2x4giga