Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tania płyta pod C2D?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 sinsx

sinsx

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 04 05 2007 - 12:33

Będę składał kompa i szukam dobrej taniej płyty pod C2D (E4300), najlepiej z VGA. Na grafice mnie nie zależy bo juz nie grywam, ale zależy mi na wydajności i bezawaryjności.

Co polecacie? Szukałem coś z Asusów, albo Gigabytów ale jest tyle modeli ze mozna zgłupieć.

ps. Aha, i jeszcze jedno: płytka musi mieć 4 gniazda DDR2 667MHz.


Liczę na wasze wypowiedzi. Pozdrawiam.

Właśnie znalazłem coś takiego: Biostar G965 Micro 775 (Intel G965). Słyszeliście o tym modelu?

  • 0

#2 HeaD ShoT

HeaD ShoT

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 24 05 2007 - 22:20

A masz zamiar podkręcać później procek ?? Bo ten E4300 jest bardzo łatwy w podkręcaniu. Oprócz dobrej płyty głównej do podkręcenia nie potrzeba nic :) Do tego proca polecił bym :
MSI-P6N SLI-FI s.775 nForce 650i SLI kosztuje niewiele ponad 400 zł ! a możliwości podkręcenia są naprawdę duże Dołączona grafika

Pozdro!

  • 0

#3 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 25 05 2007 - 09:53

Biostar fajny jest, ale nie ma tam specjalnie regulacji w biosie. Wydaje mi się że najlepsze pod względem wydjaności i możliwości będzie kupno abita IB9 (ok 320zł) + radeon X300 na pcie.
  • 0

#4 HeaD ShoT

HeaD ShoT

    Początkujący

  • 10 postów

Napisano 25 05 2007 - 14:58

Sądzisz że do OC ABIT IB9 będzie lepiej się nadawał od MSI-P6N SLI-FI ?? Sam na dniach mam zamiar kupić E4300 więc rozglądam się od jakiegoś czasu za odpowiednimi płytami do niego. Większość poleca mi właśnie płyte od MSI. Jeśli płytka abit'a jest lepsza do podkręcania od tej co podałem to było by smerfasycznie :) Zaoszczędził bym kilkadziesiąt zł i przeznaczył bym je na jakieś porządne chłodzenie na proca :D
  • 0

#5 meesha

meesha

    Zaawansowany użytkownik

  • 527 postów

Napisano 28 05 2007 - 14:12

abit IB9 to okrojona wersja QuadGT. Po starszym bracie odziedziczyła mnóstwo opcji w bios, ale cięte jest mocno chłodzenie, wyposażenie, no i w rezultacie max osiągi. Zasilanie nie jest cyfrowe, tylko analogowe czterofazowe (podobnie jak w MSI P6N SLI-FI). Kręci się na niej miodnie - no bo widział ktoś płytę za 320zł z możliwością wyboru strapa? :) Ciężko jest znaleźć jakieś testy, ale chłopaki na e-giełdzie mocno męczyli ją przy okazji testów Pentium E.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906 - zobacz sam czego można oczekiwać

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych