Skocz do zawartości


Zdjęcie

Tania drukarka/urządzenie wielofunkcyjne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Bonbons

Bonbons

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 05 10 2009 - 23:01

Witam!
Pewnie już był taki temat, ale pod frazą "tania drukarka/taniej drukarki" w szukajce nie znalazłem odpowiedzi :D
Poszukuję taniej drukarki, także w eksploatacji, jeśli atramentowej, to takiej, w której da się stosować zamienniki z tuszem albo urządzenia wielofunkcyjnego (skaner się przyda, ale ostatecznie przeżyję bez niego) Drukować będę raczej nieczęsto (max. 30-50 stron na miesiąc, głównie do szkoły, czyli sam tekst, ale kolor się przyda!). Skaner głównie do skanowania rysunków i przerabiania ich na wektory :D

Z góry dzięki :D

  • 0

#2 KAESowski

KAESowski

    Początkujący

  • 58 postów

Napisano 05 10 2009 - 23:36

Trudno ci będzie znaleźć taką drukarkę, jak są tanie to znowu drogie w eksploatacji :D
Według mnie lepiej kupić droższą, wydatek Ci się zwróci bo będzie tańsza w eksploatacji i dłużej pochodzi.
Tanie drukowanie czarno białe to laserówka, tani toner można kupić na allegro, nie babrasz się z tuszem, dysze nie zasychają.
Z HPkami może być problem z wymianą tuszu bo jest czujnik jego poziomu w zbiorniku i jak uzupełnisz pusty to i tak drukarka będzie sygnalizowała, że tuszu nie ma.
Z tanich rzeczy to słyszałem, ze Brothery chociaż tanie to nie ma z nimi problemów.
To by było tyle co wiem o drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych :D

  • 0

#3 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 10 2009 - 00:21

Tu masz optymalne urządzenie wielofunkcyjne : Drukarka i Atramenty .
  • 0

#4 Bonbons

Bonbons

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 06 10 2009 - 16:24

Z tego co czytałem, to ta drukarka ma małe zbiorniczki z tuszem i dużo go zjada. Rzeczywiście jest taka droga?
  • 0

#5 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 06 10 2009 - 18:30

Komplet atramentów za 55zł, a drukarka z skanerem 200 zł i uważasz że za drogo to co za darmo nie dają.
  • 0

#6 Bonbons

Bonbons

    Początkujący

  • 21 postów

Napisano 06 10 2009 - 20:22

Aaaa, bo to komplet :D To gitara, zamawiam dzisiaj :D

~~Połączone


Mam problem z tą drukarką, dałem nowe tusze, dołączone standardowo. Chcę coś wydrukować i pokazuje mi, że tusze są puste, ale o dziwo podczas kopiowania/kserowania drukuje o.O



// Nie pisz posta pod postem /macsch
  • 0

#7 brutus3

brutus3

    Profesjonalista

  • 2 406 postów

Napisano 14 10 2009 - 08:26

W czasie instalacji drukarki/sterowników, sterownik do drukarki został pominięty, błąd wynikł przy instalacji oprogramowania z płyty zawierającej sterowniki.
Błąd taki powstaje jeśli nie postępujemy według instrukcji zawartej na płycie.
Zapoznaj się dobrze z instrukcją instalacji sterowników, w moim przypadku dot. drukarki Lexmark, należy podłączyć drukarkę do sieci, powinna drukarka zasygnalizować że drukarka jest zasilana poprzez diodę LED, następnie jeśli potrzeba ustawiasz język do komunikacji np. Polski. Następnie ładujesz papier, potem ładujesz pojemniki z atramentem (sprawdź czy pojemniki są włożone zgodnie z instrukcją według odpowiedniej kolejności. Jeśli drukarka ma opcję pracy bez komputera praca jako kserokopiarka to wykonujesz czynność kalibracji według opisu w instrukcji obsługi. Jeśli ma pracować z komputerem to uruchamiasz komputer i wtedy dopiero wpinasz kabel pod gniazdo USB, pamiętaj drukarka ma być cały czas włączona. Anulujesz wszystkie kreatory jaki ci się pokażą (opcja kreatora nie jest potrzebna), wkładasz płytę z sterownikami i postępujesz zgodnie z instrukcjami jakie pokażą się ci na ekranie.
Ale uwaga bywa tak że po mimo że postępujesz zgodnie z instrukcją któryś z sterowników do obsługi urządzenia wielofunkcyjnego może się nie zainstalować wtedy przechodzimy z auto odtwarzania do opcji otwórz. Czyli opcja Start/Mój komputer klikamy na stacji dysków i w spisie klikamy na opcję Otwórz. otworzy nam się dostęp do plików i szukamy opcji (o ile pamiętam) Print.exe (ważne aby opis ikony kończył się na xxx.exe). Nie wiem jaką mają ikonę i podpis sterowniki do twojej drukarki ważne że wszystkie pliki mają końcówkę "exe".
To są pliki instalacyjne samo rozpakowujące się, klikniesz na taki plik i sterownik do drukarki ci się zainstaluje. I jeszcze jedno po instalacji czy z opcji auto odtwarzania, czy tej drugiej należy wykonać auto start komputera, w zasadzie dla pewności prawidłowego działania wszystkich programów jakie instalujesz w komputerze po instalacji dobrze jest wykonać auto start komputera aby prawidłowo dokonały się wpisy w odpowiednie rejestry, dodatkowo w czasie instalacji programów wszystkie zbędne programy powinny być zamknięte, oprócz antywirusa, firewalla.
  • 0

#8 40latek

40latek

    Początkujący

  • 11 postów

Napisano 10 02 2010 - 19:43

Jeżeli chodzi o tanie urządzenie wielofunkcyjne które ma ci tak prawdę mówiąc służyć do niczego i do wszystkiego to tylko Canon PIXMA MP272 wchodzi w grę.

  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych