Skocz do zawartości


Zdjęcie

TV Samsung F8000 nagrywanie obrazu z dekodera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 21 08 2013 - 21:11

Mam problem, bo nie udało mi się włączyć nagrywania obrazu oglądanego z dekodera Cyfry+ na TV(mogę nagrywać tylko obraz z DVB-T). Czy jak zakupię adapter kart Cl do tego telewizora to będę mógł nagrywać programy z dekodera?



  • 0

#2 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 21 08 2013 - 21:26

Jak chciałeś nagrać obraz z dekodera? Poprzez HDMI (lub SCART)? To jest niemożliwe.

 

Natomiast jeśli istnieje taki adapter CI (CI+ bodajże i rozumiem, że masz RF-IN DVB-S/S2), który umożliwi Ci zdekodowanie kanałów zakodowanych to powinno się dać nagrywać. Oczywiście nagrania będą zakodowane i ich nigdzie nie odtworzysz ;)



  • 0

#3 makensis

makensis

    Naczelny

  • 5 036 postów

Napisano 21 08 2013 - 22:14

No właśnie głupio trochę, niby można nagrywać, ale tylko dvb-t co jest porażką. Czytałem też, że jak już kupię ten adapter Cl to nagrane programy kodowane będzie można odtworzyć tylko na tym telewizorze co nagrywał :D To chyba całkiem prawdopodobne, bo dysk został sformatowany na ext2.


  • 0

#4 fernandez

fernandez

    150% normy

  • 1 866 postów

Napisano 21 08 2013 - 23:53

To jest dość bardzo zrozumiałe. Jest tutaj szereg problemów, z którymi trzeba by było sobie poradzić. TV nie jest urządzeniem przechwytującym obraz i od tego właściwie trzeba zacząć. Inną sprawą jest czas - nie musi się on pokrywać z tym co jest w dekoderze. Poza tym pozostaje kwestia HDCP (w HDMI) czy np. Macrovision (na SCART), czyli zabezpieczenia przed kopiowaniem, które i TV i dekoder muszą (powinny?) obsługiwać - podejrzewam nawet, że z tego powodu żaden producent nie stworzy takiego TV, które nagra gdzieś to co wyświetla na wyjściach obrazu..

 

A co do dysku i nagrań na nim. Z tego co czytałem to seria Samsunga (z której model TV posiadasz) zabezpiecza nagrania DRMem ;)



  • 1

Zobacz więcej tematów z tagiem: Samsung F8000 smart tv



Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych